Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Připojení SATA disku.

Přeji krásný den. Mám jeden dotaz ohledně připojení SATA disku.Dají se SATA disky odpojit/připojit za provozu(chodu) celého PC? Někde jsem sylšel, že by se to mělo chovat podobně jako třeba USB flash disk. Ale tyto informace nemám ověřené na 100%, tak se právě ptám. Samozřejmě nemám na mysli odpojení systémové disku, na kterém běží windows XP ale třeba těch ostatních datových.
A pokud to teda jde, jak je to s napájením? přeruší zdroj napájení do té větve odkud je disk napájen?
Předem děkuji za odpověď

Ano, může to fungovat viz jedno forum. GIYF

Yes, but don't do it. Its use is more for specialized devices like NAS drives where you can just stick them in without worrying. If you work inside your computer while it's on, the chances of creating sparks and damaging something's too great.

Takže jde to, ale nedělej to, je to pro specializovaný disky, ale když bys to dělal v bedně, co ty víš, co se tam může zkratovat...

btw proč se asi SATA disky tváří v "Bezpečně odebrat zařízení" jako odebratelné? :-)

Zavisi od dosky (a BIOSu+ovladacov chipsetu), ak mas ikonku vpravo dole bezpecne odebrat, a je tam uvedeny aj ten disk, tak sa to da (predtym by som ale preistotu klikol lavou mysou na tu ikonku bezpecne odobrat HW a zvolil disk ktory chces odobrat). U normalneho SATA je ale problem s konektormi (ze ktory vytiahnut ako prvy, ale malo by to byt jedno - ak to ale nie je jedno a disku to bude robit problem, tak mozes nieco odpalit)
Je to IMHO uzitocne u eSATA kde by na to mal byt prisposobeny aj konektor.