Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Připojení SATA disku.

Přeji krásný den. Mám jeden dotaz ohledně připojení SATA disku.Dají se SATA disky odpojit/připojit za provozu(chodu) celého PC? Někde jsem sylšel, že by se to mělo chovat podobně jako třeba USB flash disk. Ale tyto informace nemám ověřené na 100%, tak se právě ptám. Samozřejmě nemám na mysli odpojení systémové disku, na kterém běží windows XP ale třeba těch ostatních datových.
A pokud to teda jde, jak je to s napájením? přeruší zdroj napájení do té větve odkud je disk napájen?
Předem děkuji za odpověď

Zavisi od dosky (a BIOSu+ovladacov chipsetu), ak mas ikonku vpravo dole bezpecne odebrat, a je tam uvedeny aj ten disk, tak sa to da (predtym by som ale preistotu klikol lavou mysou na tu ikonku bezpecne odobrat HW a zvolil disk ktory chces odobrat). U normalneho SATA je ale problem s konektormi (ze ktory vytiahnut ako prvy, ale malo by to byt jedno - ak to ale nie je jedno a disku to bude robit problem, tak mozes nieco odpalit)
Je to IMHO uzitocne u eSATA kde by na to mal byt prisposobeny aj konektor.