Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Bootování Win 7 - zaseknutí

Při přeinstalaci OS Win 7 Home Premium z bootovací flashky se mi to vždy zasekne a nepustí dál... nastavím bootování z flashky, uložím, restartne se - začnou se načítat soubory - win - a zde se zasekne - černá obrazovka a konec - vždy... už po x té... zkoušel jsem více verzí win 7 instalovat stažených z netu, ale neúspěšně. Nevím už zda jsem měl verzi x32 či 64 bit, zkoušel jsem min. 5 verzí obouch, avšak nic... originál win bohužel nemám. Product key však ano. Nevím kde je chyba, končí to vždy stejně...
starting windows / microsoft corporation / černá obrazovka s ukazatelem myši , s ukazatelem lze hýbat, avšak to je vše, žádný soubory se nenačítají / na flash disku není vidět, že by jakkoliv pracoval/byl aktivní a nic se neděje, jedno jak dlouho to nechám "pracovat" / spuštěné. Zkoušel jsem bootovat z dvd mechaniky, výsledek zcela identický.
Změna kategorie, původně: Software. Windows jsou operační systém. (karel)

Zmaž najprv nultý sektor na hdd: Diskpart.exe - Clean - set Active - NTFS
-----------------------------
Rozdeľ pevný disk nejakým MinitolsPartitionWizard z bútovacieho média na dva logické oddiely. Druhý oddiel nastav ako aktívny a primárny a inštaluj na neho.

Je možné, že je disk pred prvým cylindrom načatý, má vadné sektory.
--------------------------
Alebo skús inštaláciu najprv s nejakým distom Ubuntu z flešky nainštalovať Linux.

Notebook dříve fungoval bez potíží, poté několikrát skolaboval... vždy jsem musel znovu přeinstalovat Win a fungoval třeba zas 2-4 měsíce bez potíží... pak zas zkolaboval a nešel spustit.. jediné co fungovalo a funguje nyní je přístup do BIOSu, nikam jinam se nyní nedostanu. Bootuji flashku již řadu let skrze program Rufus, nyní rufus-3.8.
MBR - BIOS (UEFI-CSM) - toto podporuje onen notebook a dle toho vytvářím boot na tento systém v rufusoj a pak instaluji na notebooku. Omlouvám se, že jsem nepřipsal zprvu - vůbec netuším co to znamená a jak to funguje, jen vím jak to nastavit v biosu, aby se to z toho bootovalo a nainstalovalo - nikdy jsem s tím potíže neměl, dělal jsem cca 1 až 3x do roka posledních pár let i na jiných počítačích a vše fungovalo, až doted... Kdy se ani nepustí instalace Win po úspěšném spuštění bootovací flashky a načítání prvotních souborů... nevím kde je chyba. win stáhnout z webu microsoft se mi nepodařilo, nemohu ho tam nikde nalézt - pouze mohu ověřit svuj product key, ale ani poté mi to již nenabídne žádnou verzi ke stažení - nejspíše to má něco společného s tím že nyní brzo bude končit podpora pro win7 (nejsem si však jist).

Na tvoju poslednú úvahu zabudni. S w7 a jej podporou to nemá vplyv.

Vypni Uefi na Legacy v Bios, vypni SecureBoot v Biose.

Sprav v Rufus bútovačku na MBR.

Detto sprav s pevým diskom, Diskpart.exe - Clean - set active, MBR - Ntfs ťa prevedie Inštalátor s delením disku v prípade x64 OS W7.

První části vubec nerozumím "Detto sprav s pevým diskom, Diskpart.exe - Clean - set active"
také nevím jak vypnout Uefi na Legacy - nevím co to je a v biosu to nikde nevidím

jedná se o starý notebook Acer, mám ho již asi 8 let, bios bude nějaký starý, základní, neaktualizovaný (koukal jsem na videa, kde měli podrobnější možnosti nastavení, já mám jen ten základ nějakej k dispozici)

dá se nějak zjistit jakou verzi systemu tam vubec lze nainstalovat? zda x64 nebo 32 bit? nebo je to jedno?

Nainstaluj W10, pokud to pujde.
V tom pripade mas vadnou instalacku W7 (napriklad spatne prevedene iso na usb nebo spatne vypalene na dvd nebo
je to nejaka zastarala cracknuta verze W7, ktera se nesnasi s tvym notebookem)
Pokud to nepujde, mas vadny hardware.
Az budes mit vysledek, poskytnu dalsi radu