Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Samba on debian

Ahoj mám problém nainstaloval jsem si sambu na muj server jenže na okolních pc vše vidím ovšem nemohu na ten viditelný disk zapisovat můžete mi poradit config samby jsem nahrál zde: 16olf v podstatě jsem ho upravil jen vložením tohoto:

security = share

[public]
comment = Public Folder
path = /mnt/fdisk
public = yes
writable = yes
create mask = 0777
directory mask = 0777
force user = nobody
force group = nogroup

Na konec configu předem moc děkuji všem.

stávající data musíš buď

1. přiřadit uživateli nobody (pokud jej máš vůbec založeného)
2. přiřadit skupině nogroup (pokud existuje)
3. nastavit práva např. na 777

- ideálně udělat vše z toho.

chown -R nobody /mnt/fdisk
chgrp -R nogroup /mnt/fdisk
chmod -R 777 /mnt/fdisk

Podotýkám, že předpokládám, že v tom "disku" (adresáři) není nějaký disk s aplikacemi, Windows, apod.

P.S.: používat /mnt na pevně připojené disky, to je IMHO prekérní úchylka linuxových samoadminů.