Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Disk se odpojuje

Dobrý den, ahoj!
Chtěl bych se zeptat zda-li nevíte proč se mi odpojuje disk...Když z něj "hraju"funguje jak má,ale když na něj chci přesunout třeba film ( dejme tomu 5 a vic gb) tak se mi disk během přesunu odpojí a objeví se až po restartu.jedná se o WD10EZEX - Western Digital Blue 1TB 3.5" Desktop Hard Drive.Moc se v tom nevyznám,tak pokud by bylo potřeba ještě něco doložit abyste mi mohli poradit,stačí napsat.Předem děkuju za reakce :)

Třeba se ozve ještě někdo zkušenější, ale já bych se zeptal:
1) kolik máš místa na disku před kopírováním?
2) Jakou máš verzi win ( nenapsal jsi, ale předpokládám, že máš windows )?
3) disk C: a D. jsou samostatné disky, nebo 1 rozdělený na 2 oddíly?
4) potom bych se možná zajímal o ten žlutý řádek v obrázku.

obrázek se sejme alt+printscreen, už skoro 30 let. sdílej, než to smažou.
v česku je tato klávesová zkratka přísně tajná, uživatelé pracně vybírají obrázek ze screenu a ořežou i co nemají, třeba že jde o více disků.

chyba přenosu dat (c7) se u tebe neobjevuje, přesto bych vyměnil datový kabel, napájecí konektor disku i jiný slot sata na základní desce.
žlutá chyba c5 je taky kritická, ale jeden výskyt bych ještě neřešil, i když z něj člověk nemá radost.

Tohle sem řešil taky nedávno po přesouvání větších da tjak 3GB + - HDD zmizel ze správce a objevil se po restartu,pak to dělalo i během přehrávání třeba filmů sem tam.Měl sem za to že to bude vadnej HDD a nakonec to byl vadnej SATA kabel.(tj vyměnit a zkusit jinej SATA port když nepomůže tak je to tím HDD....