Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Koupě "prohlého" monitoru - doporučte

Ave. Vím o tom prd (sám používám 24" SIPS 16:10 klasiku), ale kámoš (skoro člen rodiny) chce po mně doporučení na prohlý moncl. Vymluvit si to nenechal. Kupovat to určitě bude, ale neví co. Cituji z mailu:

TAKY BYCH CHTĚL S TEBOU JEŠTĚ PRODISKUTOVAT, PŘÍPADNOU KOUPI TOHO PROHLÉHO MONITORU. VYBRAL JSEM PROZATÍM Z NÁSLEDUJÍCÍCH TYPŮ (JINÉ VHODNÉ ROZHODNĚ NEODMÍTÁM):
SAMSUNG C24F396 24"
SAMSUNG C27F390F 27"
SAMSUNG C27JG50 27"
PHILIPS 278E8QJAB 27"
MOHL BY SES MRKNOUT NA PARAMETRY A NĚJAKÝ DOPORUČIT

Pomůžete mi s tím magorem? Předem dík... :beer:

Jo, sorry, zapomněl jsem :-[... Klasika kancl, trochu grafika (Corel, AutoCAD, Adobe), čučení na videa, brousení po netu, hry minimálně či vůbec. Matně vzpomínám, že tam má nějaké AMD APU (nejvyšší řada, ale ještě ne Ryzen), dedikovaná grafika nikolivěk. Takže určitě ne 4k.

edit: A je slepý jak ještěr, tudíž vysoké rozlišení /jak psáno výše/ neuživí :-). Cenový limit asi jak u těch, co si vybral. Fakt nevím.

Nedoporucil bych obecne zadny z nich, ale kdyz pises, ze spatne vidi a vysoke rozliseni teda nezada, tak ten Philips, parametrove je z nich nejlepsi. Zakriveny monitor na hry pochopim, ale na praci v CADu a grafickych programech ne.

Ahoj.
Já sám za sebe píšu, že prohnutý asi ne. Šéf koupil jeden 30" 4k HP do práce ( konstruktéři CAD zvyklí na 30" rovných ) a měl problém to někomu vnutit na stůl. Tak možná na filmy ano, ale to je všechno. V okamžiku, kdy stejně dlouhá čára má vypadat stejně dlouze vlevo, uprostřed i vpravo, je problém. Takže i úprava fotek nic moc. A konstruktér, který si ho vzal na 2 dny na vyzkoušení místo rovného 30" tvrdil, že musí točit hlavou ze strany na stranu jako sova.
Nakonec to LCD vyfasoval nejmladší konstruktér. Neměl odvahu tak moc držkovat proti šéfovi.

Takže já bych moc aktivní s raděním nebyl. Stejně má každý jiné oči a cokoli tam nebude vyhovovat, půjde na vrub tobě. Co jsem napsal já, je asi po měsíci zkoušení a 7 lidí se vzácně shodlo.

To jsou osobní zkušenosti, které z prospektů nikdo nevyčte. Asi jako když máš puštěné účetnictví -třeba 25 faktur nad sebou - na PC s dotykovým displejem, něco hledáš v papírech a po displeji ti začne pobíhat moucha, proože je trošku teplý.

Ja bych rekl, ze ten Asus i Philips maji zabudovane stejne panely, porovnanim na displayspecifications.com jsou oba stejne. Pritom Philips ma nasledne uvedeno, ze panel ma lepsi barevny rozsah, bud lzou nebo to jen nejak "vylepsujou" nejakym postprocessingem v monitoru. Asi je teda jedno, ktery z nich vzit.

Prehnutý monitor má praktický význam. Bohovsky eliminuje zmenu rýchlosti c zo vzdialených okrajov obrazovky, tiež Dopplerov jav pri dopade svetla na makuly oboch bystrých očú spokojného užívateľa sediac v ohnisku tejto hypermodernej, vedecky overenej paraboly vykrúteného monitora. Prípadné odrazy svetla z iného zdroja sú koncentrované iba v jednom mieste lesklého povrchu. Oblé tvary zase eliminujú neželateľné, nezdravé žiarenia zlej moci podľa tantrizmu. No, nekúp to spolu prehnutou, ergonomickou klávesnicou do tvaru V.