Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Zapojení monitoru ne (funguje zvuk).Co s tím ???

Zdravím lidi.....mám dotaz: koupil jsem si nový monitor AOC CQ32G1 a mám s ním malinký problém. Je třeba zmínit, že zařízení nepoužívám jen jako monitor , ale i jako TV.....

V případě, že používám monitor jako zobrazení PC , tak vše funguje bez problému a zvuk jede....v momentě, kdy přepnu na druhé HDMI , kde jet set-top-box od UPC mi jede obraz , ale za boha nemohu dostat z toho zvuk......

Zkusil jsem milion jedna možností , ale buď něco přehlížím nebo nevím.....zkoušel jsem kabely měnit , moře nastavení a stejně nic......zapojeno by nejspíš správně nebo určitě protože PC "hraje" . Jinak když jsem připojil zpět svůj původní monitor Philips , tak vše hrálo jak mělo..... HDMI 1 PC zvuk - OK, HDMI 2 UPC zvuk - OK......

Dovedete někdo poradit co s tím ???? Skoro se mi ani nezdá, že by to byl vadný monitor...., když ze stejného výstupu zvuk funguje ...nechápu
Změna kategorie, původně: Hardware (Kurt)

On ale pise, ze ma monitor ozkouseny, ze to pres HDMI umi. Maximalne zvuk nema na vystupu ten modem UPC. Ja televizi od UPC nemam, takze nedokazu ozkouset, musel by nekdo kdo UPC ma.

Mohl by dat aspon vedet co za kabelovy setopbox od UPC ma, treba to pisou v manualu. Zkontrolovat by si to mohl take sam.

Aha, jedine co zbyva, ze v manualu toho jeho noveho monitoru AOC je napsano: "HDMI 2.0 x 1", co to znamena nevim, ale muze to byt, ze pouze na portu HDMI 1 je specifikace HDMI 2.0 a teda i zvuk a na druhem HDMI, ktere neni specifikovano, je jen nejake obrazove HDMI.

Ahoj.

Možno tomu nerozumiem, ale ako môžeš počuť zvuk v monitore, ktorí nemá repro, aspoň podla manuálu. Pri pripojení PC do HDMI 1 monitoru ide zvuk cez ZK do reprákov pripojených k PC, ale pri pripojení z boxu do HDMI 2 monitoru, by sa musel zvuk spätne dostať cez HDMI 1 do PC. Či je toto možné , netuším. Pardón, teraz pozerám, že má monitor aj slúchadlový výstup. V tom prípade by to malo fungovať. Ináč v nastavení boxu od UPC, niekde v sekcii "zvuk" by mala byť možnosť aktivácie a deaktivácie zvuku pre HDMI výstup.

IMHO slyší zvuk z nějakých repráčků ze zvukové karty v PC,ne z monitoru.Ovšem když připojí monitor na STB jako TV,zvuk do té zvukovky nemá jak dojít,když je tam HDMI kabel v grafice na OUT.
Jenže to se tu dohadujeme jen mezi sebou a tazatel se k tomu od včerejšího rána vůbec nevyjádřil,co mu vůbec kdy a kde hraje.Ono se v tom moc vyznat nedá:

protože PC "hraje" .
Jinak když jsem připojil zpět svůj původní monitor Philips , tak vše hrálo jak mělo.....
HDMI 1 PC zvuk - OK, HDMI 2 UPC zvuk - OK......
když ze stejného výstupu zvuk funguje ..