Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem LogonUI.exe a kód chyby 0x80070057 při reinstalaci Windows 10

Dob­rý den, mám pro­blém s No­te­boo­kem Le­no­vo Ide­a­Pad 100-15i­by že nejde na­star­to­vat do sys­té­mu (vždy se ob­je­ví čer­ná ob­ra­zov­ka a pak se ob­je­ví hláš­ka Lo­go­nUI.exe a nic se ne­dě­je), zkou­šel jsem pře­in­sta­la­ci Win­dows 10, ale když chci disk na­for­má­to­vá­ní tak mi to na­pí­še: Vy­bra­ný od­díl se ne­po­ved­lo na­for­má­to­vat. [Chy­ba 0x80070057], když vy­be­ru od­díl a dám dal­ší tak se chvil­ku nic ne­dě­je, ale pak se ob­je­ví hláš­ka: Sys­tém Win­dows ne­mů­že na­for­má­to­vat od­díl z dis­ku 0. Při pří­pra­vě od­dí­lu vy­bra­né­ho pro in­sta­la­ci do­šlo k chy­bě. Kód chy­by: 0x80070057, už jsem hle­dal člán­ky na Micro­sof­tu, ale to mi ta­ky ne­po­moh­lo pro­to se ob­ra­cím ta­dy. Dě­ku­ji

Netuším aký je tam problém, ale ak už chceš inštalovať windows na čisto tak treba disk vymazať úplne, nie iba formátovať partície.
Čiže cez inštalátor zmazať úplne všetky partície a inštalovať na čistý disk. Prípadne to zmazať v cmd, v diskpart cez clean. To je úplne dočista.

Hodil som ešte do gúgla číslo tej chyby, a je to tam jasne popísané https://support.microsoft.com/sk-sk/help/2476568/error-0x80070057-when-you-format-a-hard-disk-drive-to-install-windows

Máš bútovacie médium na feške z ISO Windows?

v tom prípade nabútuj mašinu, neinštaluj, ale otvor príkazový riadok cmd.exe

a naklaď do čierneho okna cmd.exe, toto-ľa v príkazoch určené pre diskpart:

diskpart.exe

list disk
select disk 1
clean

lisk disk
create partition primary
select partition 1
active
.....(príkaz Active je velice dôležitý, aby sa oddiel aktivoval pre zápis bootmanažéra, aby ho Bios detekoval ako prvý sektor k čítaniu dát),

format FS=NTFS label=Data quick (príkaz pre format tabuľkou NTFS)
assign letter=C (napríklad písmeno C:\)

Tu máš postup nakreslený, namaľovaný:
https://lnk.sk/jmD9