Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem čistící sada na L355

Zdravím, máte někdo tip na čistící sadu na L355?

Dostala se mi do ruky inkoustová tiskárna Epson L355 ( taková se zásobníkama na boku ) , která se chová jako kdyby měla zaschlou hlavu. Běžné čištění ani opláchnutí hlavy ve vlažné vodě nepomohlo. Doslechl jsem se, že na to existuje i čistící sada s nářadím a speciální kapalinou. Nevíte někdo kde a za kolik se to dá sehnat?

Destilovaná voda v lekárni (nie chemicky zmäkčená, aká je na čerpačkách).

Nič lepšie ešte nikto nevymyslel, len namočiť trysky na porcelánový tanierik a nechať 24-hodín v destilke. Potom hajzlákom, servítkou opatrne priložením na trysky odsať, nešúchať, neťahať po tryskách papier. Vaty, handry, buničinu apod. nepoužívať, obsahujú vlákna, zničia piezoelektrické trysky.

Nakladieš dopyt k plneniu cartridge, ale k vyčisteniu zaschnutej farby v kritickom mieste, akým sú trysky.

Znovu: Čistá destilovaná voda, (nie chemicky demineralizovaná), absolúptne zbavená minerálnych látok, dokonale, bez ujmy rozpustí zaschnutú farbu.

Len to je dlhodobý, pozvoľný, šetrný proces.

Na atrament sa nesmie použiť voda z batérie, lieh, perchlóretylán, éter, oranické rozpúšťadalá, chlór ani iné chemikálie, lebo sa farba zdrcne a môžeš toner zahodiť, možno aj tlačiareň.

Pitná voda z dresu obsahuje minerálne prímesy, ktoré škodia tryskám.
------

Plnenie tonerov je velice náročný proces, lebo sa nesmie farba po nasatí injekčnou striekačou apod. napeniť, plní sa velice opatrne,zasunutím ihly takmer na spodok za pozvoľného vyťahovnia, pod miernym tlakom, aby sa nezavzdušnili kanáliky, molitan, nezapenila sa farba.

Profíci majú podtlakovú odsávačku tonerov, ktorou zbavia vzduch, bublinky v toneri, čím nasajú nezavzdušnenú farbu až k tryskám čím odpadá pokusné tlačenie viacero strán na nečisto, ako je to pri plnení na kolene.

Je to kamošova tiskárna. Jinak bych se už na to vykašlal a prohlásil za neopravitelnou.
Odpovídající stříkačku jsem přes víkend dome neměl. Zkoušel jsem to klystýrem pro děti, ale ten hrot úplně nesedl. Nemělo to naprosto žádný vliv. Proto jsem chtěl zkusit něco, co je k té tiskárně na míru. Otázka je, jestli se tím vůbec zabývat. Ta tiskárna nepatří úplně k nejlevnějším, ale taky ne nejdražším.