Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Problém s routerem (rychlost)

Problém s routerem (rychlost)Zdravím, mám problém ohledně rychlosti internetu.
Máme od UPC internetový balíček 150/10.
Když připojím síťovým kabelem PC k modemu, tak mám download 148 Mbits a upload10 Mbits, to je bez problémů.
Ale když kabel z modemu připojím do routeru a počítač kabelem připojím do routeru, tak rychlost je 30-60/10.
Router má přenosovou rychlost LAN portů 100 Mbit, tak proč nemám těch 100Mbit?
Když vypnu na routeru Wi-Fi, tak se rychlost nezmění.
Pomůže nějaký firmware?
Nebo jde něco nastavit v tom nastavení od tp-link?
Jaký router by jste mi doporučili?
Router který používám: TL-WR940N
Přemýšlím o Xiaomi Router 4A Gigabit.
Děkuji za pomoc

To mám čítať v obrátenom garde? Prehoď šipku smerovania na kábli.

Když připojím síťovým kabelem PC k modemu, tak mám download 148 Mbits a upload10 Mbits, to je bez problémů.

Ale když kabel z modemu připojím do routeru a počítač kabelem připojím do routeru, tak rychlost je 30-60/10.

TL-WR940N je dost starý 100mbit typ.
průchodnost snad(?) má, otázka co je skutečně uvnitř za střeva, ty máš lowend (940 místo původního 941, pevné antény místo šroubovacích).
nejstarší modely s nízkým číslem hw verze měly slabší procesor, který nestíhal, zvlášť když jsi ho zaměstnal v nastavení více pravidly.

když máš před tím jen jednoduchý modem a veřejnou ip, teoreticky tam může být i riziko napadení routeru se zastaralým firmwarem (se známými bezpečnostními chybami) nějakým malwarem. tplink už pro tak staré krámy asi nevydává novější firmware (záleží i na hw verzi) - a hlavně uživatelé ho neinstalují.

samozřejmě pro novější gigabitový router s normálními střevy nebude propustnost problém, pokud se zas nezaměříš na nějaký cenový shit.
ten tvůj typ neznám, bral bych třeba jednoduchou domácí klasiku: archer c6, ale při tvých 150mbit na tom nezáleží.