Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jeden antenní svod + jeden TV s DVB-T + druhý TV s DVB-T2,HEVC

Poraďte prosím, jak na jeden antenní svod od venkovní antény propojit jeden televizor (DVB-T), který bude potřebovat pro příjem DVT-T2 vhodný SetTopBox a druhý televizor (nový), který již umí příjem DVB-T2 s kodekem HEVC. Nějaké takové připojení aby nedocházelo k výraznému zeslabení signálu z antény. Děkuji.

Nejsou známé žádné podrobnosti - jakou máš anténu, jakou máš sílu/kvalitu signálu, jak jsi daleko od vysílače, ....

Tak obecně: pokud máš dobrý signál, stačí rozbočovač
https://www.tv-anteny.cz/antenni-rozbocovace/7-antenni-rozbocovac-pro-2-tv.html

V případě horšího signálu zesilovač s integrovaným rozbočovačem
https://www.tv-anteny.cz/antenni-sety/322-hevc-antenni-set-pro-4-tv-evercon-949-101-4.html

Přidám svou zkušenost.

V baráku mám na střeše hejno antén, pod střechou slučovač, zesilovač či co.. prostě krabici, do které vedou koaxy z antén a ze které vede rozvod po baráku (klasické anténní zásuvky na zdi). Pořídil jsem dva stejné settopboxy. Jeden naladil 103 programů, druhý 157. Jasně, něco je tam 2x, něco kódované, ale i tak je to pro mě nepochopitelné. Ale nepátrám, až tu 1.4. vypnou DVB-T, přeladím to znova a pak teprve seřadím kanály podle sebe. Duplicity a hovadiny smažu.

Tohle je věc, která mě na na těch STB štve. Ono to naladí i kanály, kde je naprosto nedostatečný signál, takž nakonec tam máte čtyřikrát NOVU, z toho dvě kostičkujou. Takže teď to dělám buďto tak, že zařadím před spuštěním automatického ladění do kabelu 20dB útlum anebo, pokud je to v Praze, použiji pouze manuální ladění a zadám jenom ty čtyři kanály, na kterých jede Žižkov/Cukrák.