Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem rozdělení pevného disku a RAM

Ahoj, poohlížím se po novém herním notebooku, ale stále nedokážu najít odpověď na dvě otázky, našel jsem totiž notebooky, které mají buď RAM 16 GB nebo 2x8GB RAM a to samé u pevného disku: buď je 1000 GB SSD nebo 2x512GB SSD.

Mohl by mi prosím někdo osvětlit rozdíly? Zdali to má nějaký vliv na výkon, v čem je co lepší a tak dál, pro co se tedy spíše mám rozhodnout, jestli vcelku nebo rozdělené. Snažil jsem se to nějak najít, ale nějak tomu stále nerozumím.
Budu moc rád za pomoc.

Díky!
Změna kategorie, původně: Hardware (karel)

Pokud bych to kupoval já tak vyberu ram 2*8 /protože předpokládám že rozšiřovat na 16+16 nebudu/ a vyberu 1000gb ssd - ideálně v nvme (pcie) provedení. Nebo 512 ssd a volný slot. Budu počítat s cenou cca 35+ tisíc.
Pokud na penězích nezáleží vem 16GB a rovnou doobjednej druhou 16GB.