Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Rozšíření notebooku

Zdravím. Mám 5 let starý notebook Asus X553m. Procesor-Intel(R) Celeron(R) CPU N2830 @ 2.16Ghz 2.16Ghz, RAM 4GB, Grafika Intel(R) HD Graphics, Windows 10 home, zakoupený pro domácí účely. Zajímalo by mně jestli by šlo přidat aspoň 2GB RAM a místo HDD použít SSD? Jirka

Jak moc chceš zachovat obsah toho disku? Nelze ho, podle velikosti, dočasně přesunout jinam a oddíly zrušit a disk zformátovat? Přinejmenším ta část s operačním systémem je asi zbytečná. Tu bys mohl smazat a druhý oddíl rozšířit na celý disk - také řešení.

slučování oddílů je trochu riskantní operace a přitom úplně nesmyslná.
nejbezpečnější je odstěhovat soubory z druhého oddílu pryč, roztáhnout první oddíl do konce, vrátit data. tato metoda funguje a nemusíš u ní myslet.

rozdělení disku přitom mohlo mít své dobré důvody: na prvním oddílu pouze systém + programy, na druhém zase jen uživatelské soubory: dokumenty / videa / fotky / hudby.
každá část se získává jinak, je jinak jinak originální = důležitá, zálohuje se jiným způsobem. zatímco systém může být měsíce stejný, data se mohou měnit i denně.

dnešní generace to má trochu jinak: důležitý je pro ně systém, protože ho ani neumí sami pořádně nainstalovat. na data kašlou, žádná vlastní nemají, komplet všechny "uživatelské" soubory jsou kradené z netu.

Staré hdd chci použít jako externí hdd. Jenže on zůstal rozdělený na 2 disky

windows10 od kterési edice už prý dokonce dokáže číst data z druhého oddílu usb disku. windows to 20 let neuměly, jen tak, z hloupého rozhodnutí ms.
přitom ten partition wizard to umí odstranit (s celým druhým oddílem, samozřejmě). screen z toho programu jsi tu nedal, tak co s tebou.