Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Jak odmagnetizovat obrazovku TV ?

Půjčil jsem si neodymový magnet na držení takových košíčků na stropě, ale to je jedno. Když jsem si přichytl magnet na strop, tak jsem si všiml, že mi to zmagnetizovalo TV, nic hrozného, ale přostě to trošku rozhodilo barvy. Vrátí se to do původního stavu samo, nebo co s tím mám dělat ???

Pokud vím, tak každá TV má kolem obrazovky cívku, kterou po zapnutí projde střídavý impuls (takové to zabrnění po zapnutí), a ten odmagnetizuje obrazovku. Takže stačí TV jen vypnout (pro jistotu i ze zásuvky), počkat pár vteřin, znovu zapnout a až se ozve to lupnutí, tak by to mělo být odmagnetizované.

Pokud máte doma nebo možnost vypůjčit si trafopájku (pistolovou páječku), tak lze jako nouzovka použít také. Zapnout asi metr od obrazovky, pomalu přiložit bokem transformátoru na obrazovku a kroužit po skle. Přitom můžete sledovat různobarevné obrazce, které magnetické pole na obrazovce vykouzlí. Pomalu, stále zapnutou, vzdálit a nejméně metr od obrazovky teprve vypnout.

Ten magnet je ako daleko od TV? Demagnetizacia je len na to aby sa zrusilo magneticke pole samotnej obrazovky, ale ked nacpes silny magnet blizko TV tak ziadna demagnetizacia nepomoze (to by si musel demagnetizovat ten silny magnet :), ale len umiestnenie silneho magnetu dalej od TV, alebo kupit si LCD TV ked potrebujes mat z nejakeho divneho dovodu okolo TV silne magnety (a neukladas si do ich blizkosti kreditky :))). Moj osobny nazor je: vyhodit magnety aj s kosickami na strope do smetia :).