Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Hlasový záznam z telev. pořadu se nedaří

Dobrý den, kdysi jsem si nahrál něco o slunečnicích z receptáře. Byl to jen hlasový záznam. Teď jsem chtěl zaznamenat recept z vychytávek L. Hrušky na hlasový záznam a nedaří se. Přitom když promluvím během záznamu pořadu tak to můj hlas zachytí, nebo zvuky v místnosti. Hlas z pořadu i když je hodně zesílený tak nic. Nahrávám na notebook HP ProBook G 4. Ví někdo proč to kdysi šlo a teď se nedaří? Dík

Díky, ale problém. Na stahování streamu používám download helper. Toto je ale z archivu televize prima a na to nejde helper použít a ani se mi nedaří stáhnout nějak třeba jen zvuk. Dřív jsem nahrál přes "hlasový záznam" zvuk docela perfektně třeba z receptáře. Také nechápu proč když mám spuštěný záznam a promluvím tak se můj hlas zaznamená, ale proč mikrofon nechytí hlas z běžícího pořadu, který mluví zrovna tak nahlas , já do toho promluvím a to se zaznamená. Jak ten mikrofon rozliší můj hlas a hlas pořadu?

Nějak jsem otázce nerozuměl, ale už jsem pochopil - já jsem viki666 a jak se tm dostalo to obr 62 začínám tušit. Asi jsem zapoměl, že jsem už byl někdy přihlášen pod touto přezdívkou a našeptávač to tam hodil. Já si toho nevšimnul až teď. Takže nahrávám jen já. Omlouvám se.
Ale ještě k věci. Nikdo tady neví proč když během nahrávání promluvím tak můj hlas to nahraje, ale hlas z receptáře, se nenahraje. Jak mikrofon rozliší který hlas je který? Podotýkám, že nahrávku dělám přes hlasový záznam.

Děkuji za snahu, z televize mohu a umím nahrávat, ale já potřebuji nahrát z archivu televize Prima recept L. Hrušky - jen zvuk. To mi dříve šlo. Nahrával jsem něco z receptáře a sice tak, že jsem ve "start - programy našel "hlasový záznam" ten jsem spustil a zároveň spustil receptář. Tak se mi nahrál přes mikrofon jen zvuk (hlasový záznam). ten se uložil jako soubor M4a což jsou soubory obsahující jen zvuk. Není mi jasné proč to dřív šlo a také proč mikrofon tento hlas (řeč) nevezme, protože když do toho promluvím (při natáčení toho videa), tak můj hlas se natočí, ale hlas toho videa ne. Vždyť mikrofon ten hlas musí slyšet. Teď mi už nejde ani tak o to jestli recept nahraju, ale o to PROČ to ten mikrofon nezaznamená.

Zdravím,

proč ti to nenahrává netuším, ale mám alternativní postup:

Z archivu Primy stáhneš video pomocí programu Free_rapid_downloader (verze 0,9u4)
Z toho stáhnutého videa extrahuješ audiostopu programem Format factory (verze 4.9.5)

V Free rapid downloader dej nejdřív aktualizovat pluginy.

Ve format faćtory vyber do mp3, Parametry výstupu - nastav datový tok 128 nebo vyšší, audio kanál "2 stereo"

Funguje to a je to rychlé.

Děkuji, ale jak už jsem psal, mě teď ze všeho nejvíc zajímá proč to dřív šlo a teď už ne. Proč mikrofon nevezme hlas z přehrávaného programu (z repráků), ale já když do toho promluvím, během záznamu tak to můj hlas zaznamená třeba řeknu několik slov a ty to vezme a dál je ticho, promluvím a to se nahraje. Dřív když jsem během nahrávání promluvil tak to bylo slyšet i v té nahrávce, čili mikrofon bral všechny zvuky. Ještě bych měl říct, že 2 až 3 slova to po spuštění nahrávání vezme i to kolečko znázorňující sílu nahrávaného zvuku se rozkmitá ale to je všechno. Pak se pohne až když do toho zase promluvím já, nebo třeba jen poklepu na stůl. To znamená, že stále nahrává jen nebere zvuk co jde z repráků. Ukládá to automaticky do souboru M4a. Třeba na to někdo přijde. Byl bych velice rád. Díky

mě teď ze všeho nejvíc zajímá proč to dřív šlo a teď už ne

pravdepodobne doslo ke zmene nastaveni v softwaru nebo k aktualizovani softwaru.
Je to zcela normalni vec.
Stare funkce se odebiraji, nove se pridavaji. Meni se nastaveni Windows.
https://www.cnews.cz/windows-10-1809-odebrane-funkce-seznam/
Nekdy napr. po aktualizaci SW nejde zvuk
https://www.svethardware.cz/aktualizovane-windows-10-maji-problemy-se-zvukem-jak-je-vyresit/50168

Díky pro dsa, vyřešeno, opravdu to bylo něco z tou zpětnou vazbou, protože stačilo pohrát si z hlasitostí přehrávaného pořadu a začalo to nahrávat. Ještě pro ty, kteří nepochopili o co se jednalo - nebylo to nahrávání z televize, ale přímo na tomto notebooku puštěný program z archivu televize a zároveň ze "start - programy" vybrán a spuštěn "hlasový záznam". Nahrával jsem tak předtím pouze jednou něco z receptáře a asi jsem měl náhodou hlasitost nastavenou tak, že se to povedlo nahrát. Proto jsem psal, že to dříve šlo a teď ne. Tentokrát jsem, aby to bylo dobře slyšet dal přehrávané video moc nahlas a to byla ta chyba. Stejně ale děkuji všem co se snažili mi poradit.