Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Bylo připojeno zařízení, které neexistuje

Zdravím.
Přešel jsem z W7 na W10 ale teď nastali problémy s USB3 porty. Porty jsou funkční, ve kterém mám připojený USB3 HUB 4x rozbočku
a když připojím exterák který má 1TB, tak ho systém nechce načíst, ale 32GB flešku načte v pohodě. Zkusil jsem exterák připojit přímo
do PC, a problém je stejný, ale s jinou hláškou. V portech USB2 to funguje v pohodě, bez HUBa i s HUBem. Když jsem měl W7, tak to
bylo také v pohodě. Všechny ovladače jsou aktuální. Dík.

usb2 média mají menší odběr, aby se vešly do limitu cca 0.5A
ohmův zákon snad znáš, takže když násobíš větší odběr přechodovým odporem, vyjde ti co? větší úbytek napětí.

takže ne že nedáš pokoj a porušuješ pravidlo 1-10, ale:
- buď si koupíš aktivní hub (kvůli úbytku napětí),
- nebo přeorganizuješ zapojení kabelů ať externí disk neporušuje pravidla
- nebo použiješ externí disk s menším odběrem.

a jedna technická: odpoj ten disk, pak si zobraz nepřipojená neznámá zařízení a smaž je.
buď přes nirsoft usbdeview, nebo přes win:

REM ve spravci zarizeni zatrhnout "skryta": odstranit zasedle a konfliktni kramy
set devmgr_show_nonpresent_devices=1
start devmgmt.msc

ohmův zákon nestačí znát, ale chápat, což se zjevně nedaří.

organizovat kabely nebudu

no je právě chyba. že o tom budeš dokola diskutovat ničemu nepomůže. stejně jako nahradit hub metrovým prodlužovacím kabelem, to nepojede taky - viz starý ohm.

pravidlo 1-10: externí disk nikdy přes hub. kdo má aktivní hub, ten by se tu neptal.
dále je třeba smazat vadný záznam neidentifikovaného zařízení z registrů. psal jsem 2 postupy.

pokud je na tom stále něco nepochopitelného, sorry.