Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Windows 10 - registry currentversion 6.3

Ahoj,

snazim se v registrech upravit hodnotu HKLM\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion na 6.2 pripadne 10.0. Bohuzel hodnota se vzdy po restartu prepise na puvodni 6.3.
Prosim netusite co presne upravit aby nedochazel k prepisu na 6.3?

Mám Windows 10 Pro 64bit verze 1909 build 18363.628 (ktera by mela mit v currentversion hodnotu 10.0)

Děkuji

Resim nestabilitu bluetooth a co jsem se snazil pohledat, tak vetsine uzivatelu pomohlo prave prepsani teto hodnoty na 6.2 .
os get version mi vypise 10.0. 18363. Kazdopadne ta hodnota registru neni spraven, protoze 6.3 odpovida W8.1.

pokud si to windows upravují na nějakou svoji hodnotu, asi ví co dělají.
jestliže se ovladač jednou nainstaluje, nevěřím tomu, že prozkoumává nějaké bezcenné číslo verze, které mu k ničemu není.

teoreticky můžeš vzít jiný volný disk, nainstalovat na to systém a den ho testovat, jak to s tou stabilitou vypadá.

pokud to pc pochází z repasu, předpokládám že rovnou instalovali w10. na hraní se zbytečnou dvojí instalací každého pc nemají levný čas, to je jen postup pro domácí bfu.

bt adaptér je integrovaný na základní desce, nebo je to nejlevnější usb šunt staré verze?

Bohuzel hodnota se vzdy po restartu prepise na puvodni 6.3

Je to proto, že při aktivaci Windows 10 byla použita druhotná digitální licence na Windows 8.
Takže - přestože je to čistě nainstalovaný Windows 10, bere to Microsoft jako upgrade z Windows 8.

echo "Set Windows Version to 10"
wine64 reg add 'HKLM\System\CurrentControlSet\Control\ProductOptions' /v ProductType /d 'WinNT' /f
wine64 reg add 'HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion' /v CSDVersion /d '' /f
wine64 reg add 'HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion' /v CurrentBuildNumber /d '10240' /f
wine64 reg add 'HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion' /v CurrentVersion /d '10.0' /f
wine64 reg add 'HKEY_LOCAL_MACHINE\System\CurrentControlSet\Control\Windows' /v CSDVersion /t REG_DWORD /d 00000000 /f

Asi je nejvyšší čas popsat, jaký máš ten prvotní problém (nestabilita bluetooth - co si pod tím mám představit?), a kde jsi našel že ho vyřeší ten přepis nějakýho čísilka v registrech (podle mně úplnej nesmysl)