Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Aku multifunkcnu tlaciaren do 400€

Dobry den, mam tlaciaren Kyocera ecosys FS-1120D, ktora uz pomalicky dosluhuje a k tomu samostatne stolovy skener Epson. Hladam nejaku alternativu, multifunkcne zariadenie pre domacnost+kancelariu, tlaciaren a skener v jednom, staci ciernobiele, predajca mi ponukol HP Laserjet PRO 400MFP M426FDN, odporucili by ste nieco podobne, odskusane?

No a ta kyocera, co jste měli doteď, fungovala OK? Pokud ano a vyhovovala, klidně bych se držel značky a šel do ECOSYS M2040dn nebo do ECOSYS M2735dw. Obě mají nižší, než poloviční náklady na stránku oproti tomu navrženému HP. Jasně, pokud na tom vytisknete 100 listů měsíčně, pak je to fuk - na druhou stranu, pokud to máte na 100 listů měsíčně, stačilo by zařízení mnohem levnější. ;-)

Nevím, co si představit pod vyšší kvalitou tisku u ČB tiskárny. Tu zdaleka nejvíce ovlivňuje použitý spotřební materiál. Kvalitou laserového tisku jsou na tom velmi dobře stroje od OKI, ve vámi udané ceně třeba MB492dn.
Co si představit pod "originál aplikace k tiskárně" netusim už vůbec. Snad myslíte ovladač, ale ten je u Kyocera velmi slušný a u těchto menších strojů dokonce lokalizovaný - to pro ty, co nevládnou cizáckým jazykem.

a co by s ní mělo být? Dnešní inkousty jsou řádově někde jinde, nemažou se, ani po namočení. Naopak, protože se inkoust vsakuje do papíru, má paradoxně lepší odolnost, než "připečený" toner, který lze sešrábnout, nebo teplem narušit (viz "obtisknuté" dokumenty na různých plastových obalech)

Osobně mám doma už několik let Epson L550 (a jsem s ní naprosto spokojen), ale Kurt (který se v tiskárnách opravdu vyzná) kus výše doporučuje Brother MFC-T910DW (ta má oproti té mé navíc duplexní tisk). Ceny za inkoust vycházejí prakticky totožně, nádavkem je možnost barevného tisku. Pokud se na ní bude hodně tisknout, nevidím problém. edit: tedy ano, jeden "problém" existuje. Plnění tanku není tak elegantní jako jednoduchá výměna cartridge, člověk musí klopit lahvičky. Ale připomínám, že jedna láhev na cca 6000 stran stojí 180Kč, takže všechny 4 barvy se vejdou do 1000Kč - to dává velmi dobré výsledek pro cenu za stránku (typicky 0,05Kč za ČB A4 a nějakých 0,20Kč za barevnou)

Také mě tato (L550) napadla, jenom neumim tolik myslet v €, proto jsem myslel, že je nad limit. Mám ji v práci a jsem s ní taky docela spokojený (síťový tisk ani fax jsem dosud nevyužil, fax už nemaji ani na sekretatiátu, kdybych ho měl v kanceláři, bylo by to docela zajímavé). Doma mám L805, to je jenom tiskárna (má 6 inkoustů, ale ani na fotkách se to moc nepozná, prostě obě tisknou dobře, L550 možná neumí bezokrajový tisk (ale nijak jsem po tom nepátral), L805 umí potisk DVD). Do 400€ (po našem 10 tisíc) se vejdou obě.
To plnění inkoustů, navzdory reklamě epsonu, to opravdu neni úplně ono, ale dá se to zvládnout. Je dobré dát si pod to noviny a mít po ruce ubrousky, vždy se něco vybryndá, minimálně kolem plnícího otvoru a je dobré to otřít. Náklady na tisk jsem ještě nepřepočítával, inkousty tam vydrží dost dlouho, v práci tak 2 roky (černá rok), doma tiskneme fotky, tak to ubejvá trochu rychlejc, LM a LC dolévám odhadem dvakrát do roka, ostatní jednou do roka. Inkousty vyjdou na cca 1500 (6 lahviček po 250), ale nikdy jsem nekupoval všechny najednou.
Mě teda akorát trápí, že se čas od času zanesou trysky a čištění má spíš opačný efekt, musí se mnohokrát zopakovat (já teda ještě když mi to tohle udělá čistim parkoviště hlavy, zvlášť ta gumová stěrka na sobě mívá nabalený prach a smetí a podezřívám, že tím špiní hlavu). Pak už mám jen takové drobné připomínky, třeba k funkci oboustranného tisku, který je jen ruční. A speciálně L550 má tendenci podávat papír křivě (L805 má lepší vedení papíru), zvlášť na oboustranném tisku je to hodně znát. Obě tiskárny jsou už celkem letité, ale snad pořád v prodeji, i když mají následníky.