Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak zpomalit spojení na Google disk

Zdravím,

ve firmě je připojení k internetu VDSL O2 20/2.

V okamžiku, kdy kolega odesílá z PC do Google disku nějaký soubor, třeba simulátor zřízení, který může mít až jednotky GB, zahltí linku a firma je třeba několik hodin jakoby bez internetu.
Existuje možnost nastavení v modemu Comtrend VR-3031eu, aby odesílal nižší rychlostí do tohoto konkrétního cíle, a ostatní lidi aspoň nějak mohli fungovat?
Díky.

máte upload 2mbit, odesíláte soubor 2gbyte, to je více než 8000x více, když to půjde bez chyb, čili v tomto náhodném příkladu bude 2.5h totálně ucpaný net.
pořiďte si normálnější linku nebo druhé připojení, třeba lte data. i wifi je rychlejší.

nějaký netlimiter na tom pc (nebo omezení na routeru) to může zpomalit na polovinu, ať má zbytek firmy aspoň něco. a vedle budete jen hodiny odesílat data? to je zoufalé.

To jsi trefil skoro přesně. Ten sw má kolem 4GB, takže firma přes půl dne stojí, maily nechodí, šéf, když chce mrknout do banky, musí odjet domů, a účetnický sw při vystavení faktury řve, že nemůže ověřit, zda je odběratel spolehlivý plátce DPH a já vzpomínám na to, že mám doma kabelovku. Bohužel firma je na dědině a výběr připojení nemáme. Naštěstí tohle množství dat bývá tak 1x za měsíc.
Na to LTE se ještě podívám.
Díky.

DSL je tak do malé firmičky o max 5 lidech, která má vše inhouse. Pokud chcete dělat cloudové vylomeniny, je třeba, abyste oslovili ISP z nejbližšího okolí, zda by vám nevystavěli bezdrátovou trasu. Paradoxně to dnes už není tak hrozné, jako to bývalo dříve. Jako minimum bych viděl symetrických 30Mbit, DSL ponechat jako zálohu a dokoupit nějaký smart multiwan router (nebo si to zbouchat na Mikrotiku za litr).