Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nestabilní internet

Zdravím všechny,

využívám internet od DIGI (optika) s rychlosti 250mb/s, po většinu času internet funguje v pohodě s odpovídající rychlostí a odezvou 5 ms, ovšem pravidelně od 18:00 do 23:00 je odezva 50-60 ms a rychlost klesá a pohybuje se od 40 do 140 mb/s. Tento problém se netýká wifi, ale připojení přes kabel. Díky té odezvě vypadává internetová televize nebo se při nejmenším snižuje a zvyšuje kvalita obrazu. Podle DIGI je linka v pořádku a problém by mohl být v bytě, což mi přijde jako nesmysl, jelikož se jedná o nový byt blízko centra Plzně a po většinu dne běží internet v pohodě. Poslali mi nový router, ale problém přetrvává, teď mi nabízejí technika s tím, že když problém nezjistí budu platit 1 000 Kč. Chtěl bych se zeptat, kde jinde by mohl být problém.

Předem díky za odpovědi

Dělá to pravidelně od 19:00. V tu dobu se sem už od nich nikdo nedostane a podle nich jsou linky v pohodě :/. Asi se s tím budu muset holt smířit. Jinak díky tomu, že blbne i internetová TV vím, že to operačním systémem není.

Vyskúšaj to s iným operačným systémom, najlepšie Linux aby si vylúčil chybu u seba. Pred tým než príde technik si urob graf odozvy meraný 24 hod po niekoľko dní a dohodni si návštevu len v čase kedy je predpoklad, že sa chyba objaví keď už teda máš zaplatiť.