Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Koupě nové grafické karty

Zdravím, přecházím ze svojí grafické karty RX VEGA 56 na novou. Novou grafiku plánuji koupit na bazaru v záruce, zatím mám tyto nabídky (uvedu vám i ceny) GIGABYTE VGA GTX 1080 MINI (7000 kč,), ASROCK RX 5700 XT (Nejedná se o verzi taichi, cena 8500 kč), Sapphire radeon rx 5700 (7000 kč), EVGA GeForce GTX 1080 Ti SC2 HYBRID GAMING (10 500kč).

CHci se zeptat, která z těch grafických karet je vzhledem k ceně, provozním vlastnostem a spolehlivosti nejvhodnější. V (ne)referenčních modelech se vůbec nevyznám, proto se obracím na vás.

Nejak nechapu duvod proc z RX Vega 56 prechazet na jen malo vykonejsi GTX1080 a RX5700, takze co muze mit smysl jsou maximalne RX5700XT nebo GTX1080Ti.

S RX5700XT je to tezke, nekterym lidem funguje spolehlive, nekterym ne, navic AsRock nic moc. Tudiz mi prijde jako nejrozumejsi ta GTX1080Ti, ikdyz teda kdyby bylo na vyber, tak EVGA bych zrovna nepreferoval. (Osobne bych se snazil vydrzet na stavajici a casem koupit bazarovou RTX 2070 Super a vys, pokud teda do nove kvuli cene jit nechces.)

Díky za odpověď. Je pravda, že oproti 1080 a 5700 tam nějaký masivní nárůst výkonu není. Vegu jsem už prodal, takže novou grafiku koupit musím. Zapomněl jsem ještě, že mam v nabídce ještě RTX 2070 OC od gigabyte (cena 9k).