Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno W10 problém se dvěma GPU v notebooku

Mám takovej problémek s W10. Na našem obstarožním, Probooku 4530s jsem udělal upgrade na W10, protože se MS vykašlal na W7.
Systém šlape dobře, jen nefunguje ovládání jasu displeje. Je to způsobené tím, že Intel nevydal ovladače pro Intel HD 3000 a používá se nějaká základní implementace ovladačů přímo z Windows. Naštěstí notebook disponuje i dedikovanou GK, Radeon HD 6490 a ta ovladače má. Jen mi nějak nedaří zprovoznit její ovladač tak aby fungoval správně, když je ta Intel grafika vypnutá.

Narazil jsem na několik problémů, které nevím jak opravit:
1) správce zařízení mi hlásí že mám Radeon HD 7400 což neodpovídá
2) když ve správci zařízení zakážu Intel grafiku tak se to přepne na Radeonku, ale catalysty hlásí že že nenalezli žádný podporovaný grafický adaptér a ovládání jasu stále nefunguje.

Nemá někdo zkušenost s podobným problémem?

Tak tam vrať sedmičky, ke kterým ovladače jsou - to, že MS je už nebude podporovat neznamená, že nebudou fungovat… A než se příště vrhneš do přeinstalovávání systému, přesvědč se nejdřív, jestli pro něj jsou na ten nový i ovladače…

U notebooku je situace jasna. Bud vyrobce Windows 10 podporuje a potom neni co resit anebo nepodporuje a pak holt je rozhodnuti na uzivateli, jestli ozeli nestandardni funkce pro ktere musi vyrobce udelat podporu nebo jestli ty funkce nutne potrebuje. V druhem pripade nemuze instalovat novy system nebo muze notas vyhodit a koupit novy vyrobcem pro Windows 10 podporovany.

Takhle to bylo odjakziva. Sam jsem v posledni dobe instaloval Win10 na dva notasy, na obou nektere funkce nefunguji (na jednom nejde bluetooth, na druhem take nesly nektere Fn klavesy), uzivatele se presto rozhodli, ze tam Win10 chteji. Vse v nejlepsim poradku a stejne je to u tebe.