Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Kancelářské PC do 20.000 Kč - alternativa k i5-9400

Pěkný den,

prosím o radu, pomoc s výběrem svižného kancelářského PC v hodnotě kolem 20.000 Kč (pouze PC - bez obrazovky a periferií).
PC bude využívaný zejména k práci v programu ArchiCAD. Hledám spolehlivý rychlý stroj. SSD disk + klasický harddisk. Dostatek operační paměti. Hrát hry nebudu.

Mám nabídku na PC Dell Inspiron 3671:
Procesor: Intel Core i5 (9400) / 2,9 GHz / 6 jader
Operační paměť: 8GB (DDR4 / 2666)
Grafická karta: Nvidia GeForce GTX 1650 (4GB)
SSD 256 GB (M.2)
HDD 1000 GB (7200 ot.)
- včetně OS, DVD mechaniky, čtečky paměťových karet, Wi-Fi Dell Wireless 1707 + Bluetooth 4.0, Klávesnice Dell KB216, česká, multimediální, Myš Dell MS116, USB, optická, case
Cena cca 22.000 Kč.

Zajímá mě možnost sestavit stejně výkonný PC za nižší cenu. Asi s procesorem od AMD? Jestli ušetřím 2000 Kč, tak to asi nemá smysl řešit.

Díky moc za jakoukoliv radu.

Pěkný den.

Asi s procesorem od AMD? Jestli ušetřím 2000 Kč, tak to asi nemá smysl řešit.

Az na to, ze i5-9400 je deravej procesor, takze ziskas-li nekde adekvatni vykon s AMD, tak se to vyplati i za stejnou cenu. Pritom AMD bude pravdepodobne levnejsi.

hry nechceš, čili kolega ti tam nedal gtx grafiku, měl bys to mít tišší.
ovšem jestli v tom cadu bude převažovat 3d modelování, může se tvoje původní grafika hodit, pak zas není třeba grafické apu.

hledám co je ten archicad zač - no snad bude těch 8gb stačit. pro integrovanou ram samozřejmě 16gb.

nečekal bych důraz na wifi připojení v kancl stroji, co se bude živit i nějakým cadem. (drát ti nemůže žádný hůř kompatibilní mobil ucpat)

až teď jsem si přečet odpověď a koukám co jsem psal. takže ne vram.
i když bude mít apu hlavně na pidlikání ve 2d, i to si cosi vezme, proto 16gb ram, ne 8 jak tazatel uvažoval původně ke gtx.

1650 asi neumí raytracing(?), nejspíš to tazatel ke svým stavebním výkresům nepotřebuje. verze super může být výhodnějším urychlovátkem / a trochu víc topí.

třeba už mají vyzkoušené nějaké minimum, co potřebují.

Dobrý den

nevím jestli už v tom archicadu děláte a v jaké verzi a jak složité modely zpracováváte.
Pokud to myslíte vážně tak minimálně je potřeba vyzkoušet jak ten archicad pojede s vašimi projekty na něčem jako herní grafika. Tyhle programy zpravidla vyžadují profesionální grafiku. Řekněme si otevřeně je to umělé omezení od výroce grafik, který si pak na každém modelu narazí 5-10x vyšší cenu.

https://helpcenter.graphisoft.com/knowledgebase/87338/

8GB ram je ptákovina.
256 SSD + 1000GB klasický disk je druhá ptákovina.
Předpokládám že jeden projekt v archicadu zabere 2-10giga. Tak ta 256 je k vážnému použití k ničemu a ta 1000 klasická pomalá. Asi bych si dovedl představit 256 m2 ssd + 1000 (2000) gb SSD Sata a na tom druhým ssd ten archicad.