Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Kancelářské PC do 20.000 Kč - alternativa k i5-9400

Pěkný den,

prosím o radu, pomoc s výběrem svižného kancelářského PC v hodnotě kolem 20.000 Kč (pouze PC - bez obrazovky a periferií).
PC bude využívaný zejména k práci v programu ArchiCAD. Hledám spolehlivý rychlý stroj. SSD disk + klasický harddisk. Dostatek operační paměti. Hrát hry nebudu.

Mám nabídku na PC Dell Inspiron 3671:
Procesor: Intel Core i5 (9400) / 2,9 GHz / 6 jader
Operační paměť: 8GB (DDR4 / 2666)
Grafická karta: Nvidia GeForce GTX 1650 (4GB)
SSD 256 GB (M.2)
HDD 1000 GB (7200 ot.)
- včetně OS, DVD mechaniky, čtečky paměťových karet, Wi-Fi Dell Wireless 1707 + Bluetooth 4.0, Klávesnice Dell KB216, česká, multimediální, Myš Dell MS116, USB, optická, case
Cena cca 22.000 Kč.

Zajímá mě možnost sestavit stejně výkonný PC za nižší cenu. Asi s procesorem od AMD? Jestli ušetřím 2000 Kč, tak to asi nemá smysl řešit.

Díky moc za jakoukoliv radu.

Pěkný den.

hry nechceš, čili kolega ti tam nedal gtx grafiku, měl bys to mít tišší.
ovšem jestli v tom cadu bude převažovat 3d modelování, může se tvoje původní grafika hodit, pak zas není třeba grafické apu.

hledám co je ten archicad zač - no snad bude těch 8gb stačit. pro integrovanou ram samozřejmě 16gb.

nečekal bych důraz na wifi připojení v kancl stroji, co se bude živit i nějakým cadem. (drát ti nemůže žádný hůř kompatibilní mobil ucpat)

až teď jsem si přečet odpověď a koukám co jsem psal. takže ne vram.
i když bude mít apu hlavně na pidlikání ve 2d, i to si cosi vezme, proto 16gb ram, ne 8 jak tazatel uvažoval původně ke gtx.

1650 asi neumí raytracing(?), nejspíš to tazatel ke svým stavebním výkresům nepotřebuje. verze super může být výhodnějším urychlovátkem / a trochu víc topí.

třeba už mají vyzkoušené nějaké minimum, co potřebují.