Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem sestava do 40k

Ahoj, chtěl bych poradit ohledně sestavy. Budget 40 000. Zatím jsem dal do kupy tohle: https://www.czc.cz/261435,229474,264590,270238,220742,269490,268197,273702/kody

a rád bych věděl, co by se dalo zlepšit (case je celkem předražená, určitě by se na ní dalo ušetřit, ale moc se mi líbí)

Plánované využití PC:
+ práce, hraní
+ rád bych měl po ruce silnější mašinu, co si výkon na pár let udrží

Díky moc!

Maso ten chladič. Je mi jasný že kvůli barvě :-D Bo noctua DH14 je skoro to samý o 800 levnější.
Požádal bych je aby ho zkusili přiložit k desce /pokud si to cchceš skládat sám/ jestli tam nebudou zavazet ty ozdobné chladiče a ram /naštěstí jsi nevybral s velkým chladičem/.
Ještě bych si pročetl recenze této kontkrétní grafiky jestli moc nehučí/není lepší volba.

Paměti mám vyhlédlé -až pudu do upgradu - tyto https://www.czc.cz/g-skill-trident-z-neo-32gb-2x16gb-ddr4-3600_3/272822/produkt s tím že nastavím 3200 CL14.
16giga bych bral jako minimum a ryzeny moc rády 4ramky nemají. A co jsou to -bohužel - dnes tři litry...

Jo, ta barva je fakt pěkná. Doufal jsem už pár let, že něco takovýho vydají a ejhle. Co jsem se díval na recenze ke grafice, tak tahle tříkolotočová varianta by měla být tišší než ta se dvěma větráky. Ale ukáže se až ji zapojím, přinejhorším bych ji vrátil a koupil jinou.

Za me je to spatlane. Na jedne strane se setri na procesoru a da se tam 3700X, kdyz 3800X neni o moc drazsi. Na druhe strane se tam narve nejdrazsi chladic procesoru co existuje. Chapal bych tu Noctua spolu s 3800X, ktera preci jen topi vic, ale proc je tam spolu s 3700X?

Jedine, ze mas pozadavek na maximalne tichou sestavu, tak ten chladic a 3700X to bude hodne tiche, jenze tam na druhou stranu strelis grafiku s mirne hlucnejsim chlazenim Windforce, to proste nedava smysl. Proc tak peclive resis tiche chlazeni procesoru, kdyz potom neresis chlazeni grafiky a nevadi ti, ze to bude mirne hlucnejsi nez treba MSI Gaming edice nebo i Gigabyte Gaming pripadne Aorus?

Stejne tak deska B450 sice byt muze, ale urcite bych radeji priplatil za X470 (napriklad MSI X470 Gaming Pro) nez priplacet za skrin, kdyz by bohate stacila nejaka za 2.000. Chapu, ze se ti ta skrin libi a ze chces domu neco hezkeho, aby to vypadalo, ale proc pak setris na krucialnich komponentach jako je deska?

Jinak zalezi co dela za praci, na hry rozhodne staci i tech 16GB 3200MHz (2x8). Je mozne, ze ten novy Flight Simulator si rekne o hodne RAM, ale hry, ktere budou pozadovat nad 16GB budou podle meho nazoru jeste nejaky ten rok spis vyjimka.

SSD bych do nove sestavy take volil M.2 a to NVMe. Naopak Crucial MX500 s M.2 SATA je nesmysl, leda to ubere dva porty ze SATA na vetsine desek. Ale pokud je to levnejsi nez klasicke SATA SSD, tak potom asi jo, jestli se do toho neplanuje casem dokupovat vetsi pocet dalsich disku.

Každej to holt máme jinak:-D Já bych taky za skříň nedal 4200 abych ji pak pod stolem okopával.Ale pěkná je a možná přežije další dvě sestavy. Výběr chladiče jsem pochopil tak, že chtěl noctuu a tahle jediná vizuálně vyhovovala - ty vyblitě oranžovo hnědý bych do té bedny nedal taky. O tichost podle mě ani tak nejde.

S tím nvme diskem máš pravdu, chce to rozhodně nvme disk.

X470 vs B450 toho podle mě moc nepřináší, nepřišel jsem na nic důležitého kromě hrst usb3 navíc a podporu sli/CF. Takže mě ta deska přijde vyhovující pokud půjde smontovat s chladičem :D

Za mě to po výměně disku za nvme spatlané není.