Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Je vhodne koupit tiskarnu kdyz malo tisknu?

Ahoj, rad bych se zeptal, jestli je vhodne kupovat si tiskarnu kdyz tisknu jednou za pul roku.

Neresme cenu, to je asi lepsi si zajit do copy centra. Ale jde mi to, jestli nejak nezaschne a neponici se...

Pamatuji si doby inkoustovek, kdy po mesici nepouzivani byla zaschla hlava a bylo to v prd..

Chtel bych tisknout jednou za cas dokumenty a skenovat, nepotrebuji kvalitni barevny tisk fotek.

Doporuci nekdo nejakou masinu na doma, ktera zvladne tisknout jednou za cas? Nechci do toho narvat 10 000, ale ani nechci nejaky levny smejd.

diky za rady
Změna kategorie, původně: Hardware (karel)

Ani dnes moderné, americké, kapitaľistické atramentky nezaschnú lebo sú vybavené vo firmware utajeným SW, ktorý si sporadicky, podľa plánu trhového hospodárstva, do odparkovaného toner-depa odstrekne zopár prskov, prečistí piezoelektrické štrbiny, pričom do roka a do dňa celý drahocenný, 5 ml toner vyplejtvá do luftu, bez tlače spokojného užívateľa, ktorý zostane na suchu než sa odhodlá k výkonu. Len musí byť takáto multifunkcia v 21.století páry furt pod napájaním zapnutá v hibernovanom režime.

Dávaj bacha na to, aby sa ozubené koleská a remenice neprehodili v zuboch, lebo mne sa to po piatich rokoch odloženej HP stalo, že zblbol synchrón. Nejako si sadli a zlepili sa posuvné valce na leštených chrómových hriadeľoch určených k posuvu papiera. Zrejme prach farby lepil a lepil za tie roky.

Tri roky tonery zaschnú na betón, ale ak ich na 24 hodín do moka tanierika namočíš do lekársky čistej destilky (nie demineralizovanej z benzínky), určite trysky povolia, prípadne ich nechaj na teple 48 hodín omočené v 1cm ponorené v hladine destilky. Až potom osaď a tlač, aby sa nezničili trysky, lebo farba pôsobí zároveň aj ako mazivo metalu štrbín.

Roky som si plnil toner atramentom. Originál prvý toner mi vydržal aj 30x domácich naplnení lebo som toner šetril, nikdy nešiel na doraz, nasucho nikdy ani jeden riadok netlačil. Len problém bol s resetom kontaktov tonera blbého "múdreho" firmware, aby stratil pamäť, že bol vyflusaný po novej náplni. Niekedy stačilo nasatiť nový toner, aby sa pamäť tlačiarne predošlého tonera vymazala a znovu tonery zameniť už novou naplneným obsahom na kolene.

Dnes som upustil od atramentu. Jedine nejaké foto, inak preferujem lacný laser. Ak sa pokazí, zahodím a kúpim nový.

Takto jsem měl canon pixma z nedostatku místa odloženou, čekal jsem, že je na vyhození, zapnu, 10 minut startuje (to tento model dělal, bylo to i v recenzích, proto jsem to vzal jako fakt od začátku) a pak tiskne. První stránka první řádek nějaké vynechávky (asi 2 trysky), ale na konci řádku už dobré a další řádky v pořádku. Ještě toho dost vytiskla, pak skončila na legendární chybu B200, jen tak uprostřed tiskové úlohy, naštěstí před tím, než jsem stačil koupit nové náplně. Očividně nějak nevěděla, kolik má inkoustu, protože podle ukazatelů tam mělo být ještě kousek, ale přitom kartridž byla úplně suchá takže se asi tisková hlava prostě uvařila. Ale to že po několika letech odložení okamžitě po zapnutí začla tisknout, to na mě udělalo velký dojem. Náhradou jsem koupil L800 (byla ovšem o poznání dražší) a jsem spokojený, jenom je potřeba pravidelně tisknout, jinak zaschne. L550 co mám v zaměstnání, ta aspoň když je zapnutá, tak se občas čistí nebo co to dělá (jednou jsem ji vypnul před dovolenou a dalo mi pak dost práce ji zase zprovoznit, od té doby ji radši nechávám zapnutou furt), ale L800 se při nečinnosti vypne a nedělá nic.

Pokud je dostupná nějaká veřejná tiskárna (třeba v copy centru), nevyplatí se cokoliv kupovat.
Inkoustovka zaschne, co mám L500 a L800 na ty jak se aspoň jednou do týdne netiskne, tak mají problém.
Lazerovka nezaschne, takže nějaká malá levná by mohla být to pravé. Nevím jestli tam něco nedegraduje, nepočítám-li pryžové součástky, které časem ztvrdnou.
Jehličkovka je asi archaizmus, ale na nějaké dokumenty by taky šla (tam ale zase zasychá páska, když se déle nepoužívá).
Pokud je to pár stránek, opravdu bych to donesl do copycentra, nevím za kolik účtujou tisk na papír, u nás to bejvalo to stejně jako za kopii, ale to už je zase řadu let.