Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Samolepky na zvýšení výkonu pc

Ahojte v počítačích a v tomhle světě se moc nevyznám :-) Mám menší problém : Děsně se mi seká počítač a hlavně hra GTA 4.... Kamarád mi řekl , že se prodavají nějaké samolepky na zvýšení výkonu PC a jsou prý celkem dostupné.

Nějak jsem ho nepochopil a tak se zeptám i tady IT poradny :-)) Děkuji. Michal.K
Změna kategorie, původně: Hardware (Prasak)

Kdybys napsal, že povolováním/přitažením šroubků se dá měnit kapacita HDD, budiž.
Ale samolepka, no nevím.

Jedině, pokud jimi olepíš všechny vrtulky na chladičích v PC a budeš hrát GTA4, pak ano. Zvýšení výkonu PC je na cestě.

Vrtulky se nebudou točit, PC upečeš, samolepky odlepíš, předvedeš nefunkční PC rodičům a vysomruješ lepší.

Přínos výkonu by byl, z hlediska dnešních požadavků her, neznatelný. Podobnej počítač má můj mladší synek a souhlasím, už je to nepoužitelný. Už mám nachystanou jinou základní desku s procesorem (FX8300). Pokud na to máš těch 15 tisíc, tak za ty peníze můžeš udělat slušný upgrade.

Potom je tu ešte možnosť vraziť PC krabicu do mrazáku nastavený na plný výkon -25°C, kabeláž in/out vyviesť navŕtanou, vzduchovo utesnenou dierou z bočnice mrazáku.

Pre zvýšenie kapacity pevného disku o desiatky GiB, stačí povoliť na disku všetky skrutky.

Jakým mechanizmem by taková samolepka výkon počítače zvyšovala?
Pokud má počítač menší výkon, než by měl mít, je potřeba jít po příčině, která může být hardwareová i softwareová, a tuto příčinu potom odstranit. Zní to jednoduše, provedení je většinou složitější.