Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem 2 routery, jedna WIFI

Dobrý den, potřeboval bych poradit s nastavením routerů. Mám jeden hlavní, do kterého vede modem, a potom jeden vedlejší který je připojený drátem k tomu hlavnímu. A chtěl bych abych měl po celém domě jednu wifi. Nějak jsem to nastavil, že telefon vidí jen jednu wifi, ale když si stáhnu wifi analyzer, tak vidím že tu jsou dvě, často se i perou mezi sebou ke kterému routeru mě připojit. Jak to napravit ? Oba routery značka ASUS

Značka Asus - to je jako kdyby jsi nenapsal nic.
Jak to máš propojené taky nepíšeš.

Z prvního routeru kabelem do druhého do LAN, přepnout do režimu AP, vypnout na něm DHCP, nastavit IP napevno z rozsahu prvního routeru. Bylo to tady v Poradně už mnohokrát vysvětlováno....

Oba routery jsem dal do továrního nastavení. U obou jsem nastavil stejnou IP a s tejné jméno WIFI. RT-N18U jsem dal jako hlavní, zapojil jsem do zdířky WAN vstupu modem ze střechy, a ze žlutého jsem vyvedl drát do RT-N11P a ten zastrčil taky do WAN vstupu a nastavil režim AP. Na hlavním jsem vypnul DHCP. Stejně to nějak nejde. Kde jsem udělal chybu ?

chceš mít za sebou dva routery v režimu router, tj. si rozdělit síť? jsem myslel, že tušíš co děláš.
oběma routerů jsi nastavil stejnou ip - proboha proč? takže navíc ten druhý má na vstupu stejnou síť (rozsah adres z prvního routeru) jako má poskytovat on sám na svém výstupu - a toto má routovat?? takže netušíš nic.

kolega ti popsal co máš dělat.
nákres, jak nevkládat doma 2.nat do cesty mezi tvé asusy. v tom případě se z druhého routeru stane jen ap ("wifi switch") s lan adresou v síti prvního rt-n18u, bez dhcp serveru a bez firewallu. až k 1.routeru povede jediná síť.

                  RT-N18U                               RT-N11P
                                      x--[wan                                    ] ---> wifi
modem ---> [wan    lan 192.168.1.1] ---> [lan 192.168.1.222    lan1-3 192.168.1.x] ---> pc

síť řídí první rt-n18u.

Ale nastavené to máš zle...

Tvoje kroky:
1. Oba routery jsem dal do továrního nastavení. výborne
2. U obou jsem nastavil stejnou IP zle !
3. s tejné jméno WIFI budiž - ja to takto nepreferujem
4. RT-N18U jsem dal jako hlavní, zapojil jsem do zdířky WAN vstupu modem ze střechy výborne
5. ze žlutého jsem vyvedl drát do RT-N11P a ten zastrčil taky do WAN vstupu zle !
6. nastavil režim AP výborne
7. Na hlavním jsem vypnul DHCP. zle

viac času už nemám chuť strácať...

Popletl jsem to, a už vím jak to myslíte a už to chápu, jen když to zapojím tak jak říkáte, budu mít 2 WIFI mezi kterými se bude mobil nebo nějaké zařízení přepojovat. Já měl ale na myslí, že chci třeba jak je ve školách, jedna WIFI třeba ve třech patrech.

wifi vysílá z obou krámů.
ovšem dhcp je zapnutý jen na prvním routeru, druhý je jen průchozí ap.
jak to máš ty ví jen bill.

a na které z wifi se klienti připojují a proč - to je právě důvod, proč bych místo společné wifi sítě preferoval dva názvy.

u společné sítě musí být taky stejný způsob šifrování. nastavený napevno, žádný auto výběr.