Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Trapne herne PC

Zdravim, dostal sa ku mne zdarma stary vyradeny PC, planujem z toho za par drobnych nieco poskladat. Zakladna doska je ASUS A88XM-A, cize soket FM2+, osadeny procesor zatial neznamy (este som nedal dole chladic a nepozrel som sa), 8 GB DDR3 RAM, grafika ziadna, cca 3x HDD zatial neznamej velkosti. Rozmyslal som o kupe SSD disku, zdroja, grafiky. Ma niekto tusenie aky cca zdroj a grafiku do toho kupit aby to ako tak fungovalo ako herne PC? (samozrejme necakam najnovsie hry, ale napr. DOOM z 2016 na stredne detaily to snad da). Dakujem za akekolvek tipy na vhodnu grafiku a zdroj do toho stareho srotu.

Ten PC môžeš použivať na internet a slabšie hry aj keby si tam dal silnejšiu grafiku a zdroj tak to nepomôže lebo doska+procak sú staré a nebudú dobre spolupracovať je to staré a slabé a hry ako sú doom 2016 tak to neutiahne ani na low 720p rozlíšení.

Here are the DOOM System Requirements (Minimum)
CPU: Intel Core i5-2400 or better / AMD FX-8320 or better
CPU SPEED: Info
RAM: 8 GB
OS: Windows 7, Windows 8.1, Windows 10 (64-bit versions only)
VIDEO CARD: NVIDIA GeForce GTX 670 (2GB) or better / AMD Radeon HD 7870 (2GB) or better
PIXEL SHADER: 5.0
VERTEX SHADER: 5.0
FREE DISK SPACE: 45 GB
DEDICATED VIDEO RAM: 2048 MB

Tu sú minimálne požiadavka dooma 2016 je tam AMD FM3 platforma a intel 2 generacia ty máš FM2+ neni šanca že na tom zahráš dooma možno ano ale 10fps max ani to nie.

ehm ehm - https://www.youtube.com/watch?v=WtcrJgQFGWE
takto mi to uplne staci.
takto, naposledy som si skladal herne PC cca pred 12timi rokmi. Tusim este na prvej generacii i7 a grafike 8800GT a v tej dobe som si z tych hier sadol na rit. napr. company of heroes bolo skvele pokial si pamatam. nehovorte mi, ze teraz na tom sokete FM2+ sa neda za par supov poskladat nic lepsie ako som mal pred tymi 12timi rokmi. OK, V POHODE mi staci hrat nieco spred desiatich rokov, ved hry som nehral uz tych dobrych 10 rokov.

Nuž - trápny si práve TY. Nevieš, aký je tam CPU, nemáš ani grafiku, nevieš, aký je tam zdroj, doska so starým socketom FM2+ - do nej Ryzen na 10000000% nedáš.
A ani nevieš, aké tam vôbec máš sloty. Zasmejem sa, ak tam bude ešte starý AGP....
Takže - oni MAJÚ pravdu a ty tu len TROLLuješ.

nerob zo seba debila prosim. typ dosky som napisal, ak zvladnes pouzit google zistis, ze ma normalny PCIe slot, nie AGP. CPU je nepodstatne - pripadne tam prikupim za 50e najvykonnejsie ake do toho pasuje. zdroj je tam tusim eurocase 350W - takisto nepodstatne, kedze kupujem zdroj novy. RYZEN tam dat ani nechem ani nepotrebujem. Opakujem, nerob zo seba debila.

Zjisti ten cpu, pokud to nenajdeš v biosu stačí nabootovat memtest nemusíš hned rozdělávat chladič /ani to není nejlepší nápad pokud ho nebudeš moct přepastovat/.
Pokud je možné že to časem budeš vylepšovat klidně bych vzal silnější zdroj a možná i grafiku. Dle toho co je to za cpu.

jop, CPU kludne vyberiem von a skontrolujem ake tam je (ak si nato najdem cas, pri troch detoch a zene). pripadne zakupim nejake lepsie cez bazar, to nebude problem, takisto to bezproblemov prepastujem a nasadim novy chladic (rozmyslam NOCTUA alebo neico take). Pytal som sa iba na vhodnu grafiku a zdroj, nato som odpoved uz dostal. opakujem, neplanujem natom hrat ziadne nove hry, nemam na ne ani cas ale raz za mesiac si chcem proste nejaku hru na pol hodinu v noci zapnut. doteraz mam stary lenovo notebook, asi 7 rocny a upne mi staci. tak mi tu kua nepiste aka je FM2+ doska stara a ze na nej nespustim po zakupeni grafiky ani solitaire.

vdaka, presne nad tymi procakmi som uvazoval ak tam bude nieco nepouzitelne. GTX 1050Ti alebo ako mi radil kolega vyssie RX 570? Co by bolo lepsie? Novu sestavu par rokov kupovat nebudem, toto mi vystaci nadlho, planujem do toho dat max 200 - 220 e. Inak, k hram, uplne mi staci ak natom pojde HALF LIFE 2 (ano, nikdy som to nehral, hanba), CS 1.6 alebo CS GO a nejake strategie stare ako boli C&C alebo tak, to ma za mladych cias bavilo.

ja ten PC ani nechcem zapinat, je na vsetkom vovnutri asi centimetrova vrstva prachu a spiny. radsej to vsetko pekne rozoberiem, premontujem do normalnej skrinky co mam (ZALMAN Z3), pouzijem z toho dosku, RAM a asi 5 HDD (a mozno aj CPU ked to nebude uplny odpad a lowend) . vdaka, pripadne CPU, chladic a grafiku kupim urcite cez bazar, SSD + zdroj samozrejme novy. potreboval som si len ujasnit aku grafiku do toho, kedze o grafikach nemam vobec prehlad. myslim, ze na par rokov mi to PC postaci. vdaka vsetkym.