Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Monitor naběhne až po restartu

Dobrý den mám nové PC a když ho zapnu tak občas nenaběhne občas naběhne monitor když nenaběhne musím restartovat PC ... Vždy se např oběví logo aorus s nápovědou jak do BIOSu a poté se ztratí signál ... Je to připojené přes display port grafika rtx 2070s monitor Dell 3220dgf. Zkoušel jsem 2 monitory a u obou to dělalo.
+ Se nedá probudit z režimu spánku když usně tak musím zmáčknout tlačítko napájení (restart) jinak nejde probudit (Hybernace je vypnutá). Klávesnice i myš má ve správci zařízení povolené probouzení PC. Předem děkuji za jakoukoliv radu.

aorus jsou desky gigabyte, čili shit. jaký zázrak přesně od toho očekáváš? proč tato stupidní volba?

o tvé instalaci windows + ovladačů jsi nenapsal nic, nejspíš se žádná nekonala. v čem je problém? že ti někdo svěřil pc do rukou ačkoliv neměl?

rada žádná, jen si pro jistotu zkontroluj století verze biosu.
o ovladačích asi nemá cenu psát, stejně si myslíš, že z hw máš v pc jen grafiku.

Nešlo by to třeba nějak nastavit v setupu biosu (volba jako primary display).
Nemá grafika jiné porty, které by se daly vyzkoušet? Případně nejsou v počítači dvě grafiky a neobrací operační systém z nějakého důvodu na tu druhou? Co vytažení a znovupřipojení kabelu? Případně nemůže být vadný ten kabel?
Je tu dost proměnných. Nemyslím si ale, že by v roce 2020 byly důležité ovladače (to bylo ve win 9x), ty výchozí, co má v sobě OS by měly na základní práci stačit, ovladače výrobce mohou spíš nadělat paseku.
Tyto věci se občas ve světě PC stávají.

Už ok vypnul jsem zrychlené spouštění ve zprávě napájení a je to ok a jo je to tím že bios v této desce je na píču a nechce se mi updatovat a takto to funguje v pohodě ... Dokonce i režim spánku funguje