Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem odkúpený firemný PC - legalnost win?

dobre ranko.
firma rozpredala odpisane PC, ich IT odtial vsetko vymazali.
nahodil som tam win10, opisal kluc zo stitku win7 co ostal nalepeny na bedni.
vsetko funguje.
otazka je, ci je to koser.
ani nie tak z pohladu win, skor ma zaujima, ci je to OK z pohladu predavajucej firmy.
dik

To je jedno, klidne muze mit v kupni smlouve napsano, ze koupil jen pocitac.

Stitek (pokud se jedna o original stitek) je nedilnou soucasti pocitace, proto je take nalepeny na bedne. Kdyby mel firma multilicenci, tak zadne stitky lepit nebude. Tudiz je to ok, pocitac je i s OS a je mozne stitek pouzit.

Žiju v přesvědčení, že soukromé osoby nemají jakoukoliv povinnost uchovávat doklady od čehokoliv.
Byla-li něčí licence zneužita neoprávněně, pak musí onen "někdo" iniciovat spor. Neiniciuje-li, platí logicky presumpce neviny.

Pokud by prodejce byl sketa a inicioval spor, byl by ve zdánlivé výhodě. On doklad o legálním nabytí licence má, tazatel nikoliv. Ale to se nestane, "nálepka" je nedílnou součástí licence a tazatel může opětovat palbu - prodejce by v mžiku musel vysvětlovat MS, jak mohl přeprodat "část licence" (tu "papírovou nálepku"), když to EULA výslovně zakazuje...

No zkrátka nikdo nic takového řešit nebude. :)

nahodil som tam win10, opisal kluc zo stitku win7 co ostal nalepeny na bedni.

Zde je ovsem trochu problem, upgrade zdarma byl oficialne do 2017. Funguje to i ted, ale MS nejak neni schopen rict, jestli je to i ted legalni. Tudiz Win7 na tom PC jsou legalni na 100%, u Win10 je to sporne, ale neresil bych to.

dakujem za reakcie.
ja som ohladne PC uplna lama, spravujem si PC systemom pokus-omyl a viac menej mi vsetko funguje.
ako som pisal uz v otazke, nezaujima ma az tak platnost a legalnost licencie, sam mam win s pofidernym povodom. toto riesit nepotrebujem.
skor ma zaujimalo, co ta predavajuca firma. ze ci to oni mohli vypustit do sveta so stitkom, ze na co vobec nieco vymazavali, ked sa to dalo takto jednoducho aktivovat a taaak.
ja to mam este z druhej ruky firma-zamestnanec-ja. a idem ho podarovat tak, ako je.