Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem pc na hry do 30000 + monitor

Zdravím,

syn si chce nechat sestavit pc na hry, asi u CZC.

Tak do 30000 včetně OS windows 10 - samotný pc,
+ monitor 27" 2560 x 1440

tedy tak 36000 - 37000 cca celkem.

Tady jsem dal něco dohromady,
jsem trochu nad limitem, chtělo by to trošku dolů s cenou + doporučení monitoru.

https://www.czc.cz/264414,270689,252273,264873,274701,270238,229474,237218,269130/kody

Jaké hry bude pařit nevím,
prostě to nejlepší pc v daném limitu; malé cenové navýšení ještě akceptuje.

Díky za reakce.

Díky všem za reakce,

zatím jsem to upravil takto:

https://www.czc.cz/264414,253006,228523,264873,274701,270238,229474,237218,269130,253607/kody

- Potřeboval bych dořešit tu grafiku - nějakou tišší a pokud možno trochu levnější ?
- Dále byla námitka ke zdroji - nějaký vhodnější v této ceně ?

- Ty windowsy z aukra - nemáte tip na nějakého osvědčeného prodejce?

(Jenom se ptám, kdyby někdo náhodou měl dobré zkušenosti,
nemyslím to jako reklamu nebo něco podobného)

https://www.czc.cz/gigabyte-geforce-rtx-2070-super-windforce-oc-3x-8g-8gb-gddr6/269490/produkt

https://www.czc.cz/gainward-geforce-rtx-2070-super-phantom-gs-8gb-gddr6/265115/produkt

Nejsou vyslovene tiche, to by byl priplatek vetsi, ale nervou jak ta VENTUS.

---

SSD jsou spatne, trvas-li na co nejvetsi rychlosti, kup 1x M.2 NVMe a 1x SATA, netrvas-li na benchmarkove rychlosti, uplne staci ten terovy Samsung. Usetris penize na druhem SSD a dalsi terove SSD dokoupis casem (treba darek k narozeninam, k vanocum apod.) a do pocitace dodas sam. Neni nic jednodusiho nez do pocitace dondat SATA SSD. Kabely se k desce dodavaji dva, pozor at ti je daji a splest se to neda, opravdu jednoduche. Pokud umis vymenit zarovku, zvladnes i toto. Skladane pocitace u CZC zadnou pecet nemaji, takze s tim take nic neriskujes.

---

aukro: gfdistribution (Global Fast Distribution) - dve licence koupeny, doporucuju PRO, kdyz je maji, tak jsou za 125 ale obcas nahodi cenu treba 1500, je treba si to ohlidat.

Díky za tip na to aukro,
mají to tam momentálně za 125.

Asi bych tedy vzal jenom ten terový samsung,
druhý později kvůli ceně.

S tou grafikou to bude horší, je to o 2000 víc než ten ventus,
už tak bojuju s rozpočtem, proberu to dnes odpoledne se synem.

Ten seasonic tam tedy můžu nechat?

Ještě bych potřeboval tip na ten monitor.

Děkuji.

se dívám, že použitelné nvme je o 400 dražší než ten samsung ssd, to netěší.
https://www.czc.cz/adata-xpg-sx8200-pro-m-2-1tb/249921/produkt
kingston řadu "a" pochopitelně ne, ani v nvme verzi. přečti si recenze nebo mrni na fotky pcb, pořád je to šmejd.

možná by šlo ušetřit za monitor, záleží kam míříš:
pokud stačí 24" fhd, bych zvážil nákup od repasníků, když to bude kategorie "a".
nové typy už nemívají analogový vga vstup, ten bych ještě ponechal kvůli domácí univerzálnosti.

já si teď pořídil jen jako druhý oživovací monitor asus 24" 16:10, za asi 2.300
16:10 proto, když mi umře pracovní monitor jinde a nahradím ho, ať na tom jde taky něco dělat.

Musíš si to promyslet, jsou to tvoje peníze. Rozhodně si nemyslím, že na 1TB disk se mu vejde všechno.
Disk v provedení SATA - max rychlost okolo 550 jednotek -omezený rozhraním.
Disk pro nvme konektor 3000/3000 teoreticky i více. Musíš ale koupit správný -proto se tam uvádějí rychlosti.

Jinými slovy kupovat do nového počítače disk v provedení SATA když je tam volný 5x rychlejší nvme je zvláštní.

Chápu že jde o peníze, rozumím že to rychle skáče.

Nápad: co tak koupit desku v alze
Dostaneš k ní aktuálně SSD sice pomalé ale zdarma
https://www.alza.cz/asus-rog-strix-b450-f-gaming-d5363067.htm?o=4
k tomu disk na který budete dočasně nahrávat hry -2TB
https://www.alza.cz/seagate-barracuda-2tb-d5323006.htm?o=1
nebo radši 3TB
https://www.alza.cz/seagate-barracuda-3tb-d5340603.htm?o=1

a máš to pořešený. nvme můžeš koupit kdykoliv později /1TB to podle mě zase nevyřeší=nebude stačit/.

SSD je fajn ale jak dojde místo...určitě to myslí a píše dobře také Redmax , já bych volil spíš tuhle cestu - tím ten nákup nvme můžeš odložit protože místa budeš mít dost.

Je to ok.

Jak pise MM-tank, tak to souhlasim, zvaz 500 Kc navic:

https://www.czc.cz/kingston-a2000-m-2-1tb/265877/produkt

Vyslovene nutnost to ale neni, pokud proste nejsou, tak i ten Samsung bude ok.

S tim, ze 1TB na vsechno je malo, to ma MM-tank taky pravdu, ale proste zatim to vydrzite a casem bude dalsi 1TB SSD nebo pak moznost koupit datovy HDD 5400ot. Ono uz kvuli zaloham by mel byt, pokud neni nejaky externi disk. Doma zadne stare PC nemate, ze ktereho byste vymontovali stare HDD a pripojili ho do noveho PC? Namontovat SATA je opravdu jednoduche.

Seasonic zdroje jsou ok, ale tento je dost novy, ja zkusenost nemam. Pri napjatem rozpoctu bych ho nechal, jinak bych doporucil jiny, ale bylo by to zase drazsi.

---

Dalsi moznost by byla to trochu prestavet a dat levnejsi grafiku RTX 2060 Super, porad na hrani myslim dobra grafika, ale jasny ze to neni tak dobre jako ta RTX 2070 Super, ta uz je poradne delo!

---

Monitory s durazem na cenu a vhodne vykonove s tou RTX 2070 Super, Viewsonic podle parametru ok, BenQ jsem videl, podle me velmi slusny monitor.

https://www.czc.cz/viewsonic-va2719-2k-smhd-led-monitor-27/231315/produkt

https://www.czc.cz/benq-gw2765ht-led-monitor-27/157995/produkt

RTX 2060 (Super) ma vyhodu, ze se jedna o grafiku, ktera ma 175W TDP, ono to sice neni uplne malo, ja bych do VENTUS nesel ani u teto karty, ale preci jen to nebude tak rvat jako grafika, ktera ma 215W TDP.
Jaky pouzivas monitor? Osobne bych u RTX2060 Super zustal u 24" fullHD monitoru, obaval bych se, ze nove tituly to ve vyssim rozliseni nedaji a tazatel by chtel 27" 2560x1440, takze tohle je spis info pro tazatele, aby to zhodnotil i s tim monitorem, ktery bude take porizovat.