Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Doporučení obyčejného wifi routeru

Dobrý den, je to už 8 let co jsem naposledy kupoval domácí wifi router a nemám dnes už vůbec v nich přehled.
Router potřebuji do dvougeneračního domu, kde jsou silné zdi a signál současného wifi routeru není dostatečný. V některých místnostech má notebook špatné spojení...
Současný router je základní TP-Link TL-WR430GD 2,4GHz. 802.11g 54Mbps.

Prosím o doporučení co vzít nebo naopak čemu se vyhnout. Děkuji
Potřebuji od nového routeru jen silnější signál.

Budu kupovat v TS Bohemii (mají tady kousek prodejnu)
https://www.tsbohemia.cz/pc-prislusenstvi-site-a-voip-routery-ap_c7949.html#prodlistanchor

i s novým routerem to nebude velký zázrak. ať už 2-generační znamená dvoupatrový nebo s 2x silnějšími zdmi, furt je to problém.
(samozřejmě géčkový odpad wr430 se už 10 let měl válet jen na smetišti)

dnešní lowend vypadá asi jako "tplink archer c6": https://www.tsbohemia.cz/tp-link-archer-c6_d308325.html
pro pokrytí druhé generační půlky bude nejspíš potřeba druhé ap (druhý router ve zjednodušeném zapojení).

Souhlas :beer:. Nedávno jsem obnovoval strojový park a volba padla taky na "lukostřelce" C6, a IMHO /jez./ za ty prachy skvělý kauf. Hlavně jsem potřeboval gigový WAN, neb mi navýšili konektivitu ze 100 na 250Mbps. Na czc měli tehdy akci - k routeru ještě "zdarma" wifi extender (ten by se ti právě hodil do baráku) AC750 RE200.