Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Ctrl + Alt + B zamyká Windows 10

Zdravím,

od přeinstalace Windows na české i anglické klávesnici mi klávesová zkratka Ctrl+Alt+B místo napsání znaku "{", zamkne Windows. Nepodařilo se mi nikde na internetu dohledat, od kdy je toto chování ve Windows, proč to je a jak to vypnout. Windows klávesa + L funguje normálně taky, ale tohle mi omezuje psaní závorek a je to divné. Žádné klávesové zkratky jsem si neupravoval, stalo se mi to poprvé pár dní po čisté instalaci Windows, nedělal jsem žádné zásahy do systému, ani registrů. Pokud někdo trochu tuší, budu rád za nasměrování, protože jsem hledal poměrně dlouho a nic nenašel. Díky.

jaký má na anglické klávesnici smysl zkratka "Ctrl+Alt+B"? tam logicky funguje "shift {" a "shift }", to je vedle "p"
a na normální české qwerty klávesnici je to "altgr shift {" a "altgr shift }"

jen rakouskouherská = qwertz klávesnice má to parodické chování co popisuješ. no tak mnoho štěstí.

prostě mrchosoftu občas jebne, něco změní a jako vedlejší efekt zcela zbytečné aktualizce se projeví další chyba. no a za půl roku to třeba opraví.
třeba chybu velikosti fontu v cmd.exe v české verzi opravili už po 10 letech a asi 4 verzích windows.