Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Tiskárna Brother DCP-L2512D - firmware update zaseklé na 90%

Zdravím, zakoupenou tiskárnu jsem zprovoznil dle manuálu a instalačního cd, bez problému.

Několik minut poté mi vyskočilo okno s kontrolou aktualizací, a že je potřeba instalovat nový firmware tiskárny.
Postupoval jsem dle instrukcí. Update skočilo během minuty na 90%. Teď už je to hodina a update se nijak nehne, tiskárna se mezitím přepnula do režimu spánku.

Nevím, co teď v rychlomanuálu u tiskárny se o takovém problému nepíše, kontaktoval jsem podporu telefonicky, neúspěšně. Pomocí emailu zatím bez odezvy.

Děkuji předem za každou radu

Řešení:

Je to totálne v prdelli ak sa zasekol firmware v čase prepaľovania. (Čo mi je velice divné, že si sa do tejto veci bezhlavo pustil)

Modli sa, ak teraz vypneš tlačiareň gombíkom, (bude to možné), vytiahneš napájací kábel zo štekla 230V/50Hz, ale aj USB kábel na dobu cca 20 minút, aby sa vybili kondíky, zapneš tlačiareň do napájania a spustíš powerbuttončekom, aby naskočila do normálneho stavu.

Potom už len servis, kde prepália špeciálnym zariadením firmware do výrobného nastavenia.

Je to totálne v prdelli ak sa zasekol firmware v čase prepaľovania. (Čo mi je velice divné, že si sa do tejto veci bezhlavo pustil)

Modli sa, ak teraz vypneš tlačiareň gombíkom, (bude to možné), vytiahneš napájací kábel zo štekla 230V/50Hz, ale aj USB kábel na dobu cca 20 minút, aby sa vybili kondíky, zapneš tlačiareň do napájania a spustíš powerbuttončekom, aby naskočila do normálneho stavu.

Potom už len servis, kde prepália špeciálnym zariadením firmware do výrobného nastavenia.

Udělal jsem to co psal NUDA.
Po tvrdém vypnutí psala tiskárna samozřejmě chybu: k tiskárně se nejde připojit.
Nicméně fungovala možnosti zkušebního tisku z menu tiskárny.
Provedl jsem znovu aktualizaci firmware tiskárna se několikrát restartovala (předtím ani jednou) a update skočil na 100%.

Teď už funguje normálně.