Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Soft pro budík (buzení) pro Win10

Dobrý den,
používám roky počítač jako budík na vstávání do práce. Druhý budík mám na mobilu, ale občas selže, tak proto mám raději dvě buzení.

Používal jsem doposud výborný Free Alarm clock. (https://freealarmclocksoftware.com/alarmclock/)

Bohužel před 2-3 týdny se na Windows 10 nainstaloval nějaký velký update, který očividně měl dopad celkem na tři aplikace co používám, plus mi také "zmizela" tiskárna.
Takže z toho upgradu jsem nadšený...

No nicméně ten program na buzení, probouzel počítač a zahrál přednastavený zvuk, který mě probudil.

Situace po updatu Windows, je taková, že sice počítač se probudí z režimu spánku, ale nezačne hrát zvuk.
Mám na přihlášení z režimu spánku nastavené aby se windows zeptal na heslo k mému uživatelskému účtu, a dokud nezadám heslo a nepřihlásím se tak k mému účtu, tak audio nehraje. Až v sekundě přihlášení začne hrát audio.

Prosím o radu jiného programu nebo jestli máte nápad jak zmíněný problém vyřešit.
Děkuji

netplwiz

alebo:

v Správe napájania zruš prihlasovanie po zadaní hesla.
------
SW na budenie pre Windows nepoznám, budím sa sto rokov svojvoľne bez budíka o 4.00 hod. SEČ v zime, v lete, cez víkend už za zľatých komunistov s nástupom do MO samoobsluhy a dnes naklušem detto zrána do firmy, ako natiahnutý na strune, ten najrýchlejší budík na svete od sovietov z radov vedeckých súdruhov vývojárov "časý" z CCCP.
Tak ti môžem objektívne podať raport, že mne na W10 x64 1909, portable verzia tohoto SW s budením z RAM po štyroch minútach s rezervou uspania normálne zobudí PC a zazvoní podľa predpisu:

https://freealarmclocksoftware.com/FreeAlarmClockPortable.zip

Musíš zrejme spustiť *exe zo zložky s prístupovými právami, ako Správca, users, administrators, everyone, system, apod.

A tiež nastaviť to, čo ti píšem hore, rozžať OS W10 priamo do grafického prostredia bez nejakých prihlasovacích obrazoviek a spol. hovadín z dielne MS.

Z hiberfile spánku som SW budíka neskúšal, nemám na to náladu.

V prípade W7 x64 bit. som ho práve otestoval na uspanie do RAM a to skriptom:

@echo off
powercfg -h off
rundll32.exe powrprof.dll,SetSuspendState 0,1,0 /min
powercfg -h on
exit /b

pre toho, kto ešte používa oba spánky, RAM a spánok Hiberfile v koreni systémového disku.

Sedma x64 sa zobudí po nastavení Budíka na určený čas týmto manuálnym uspaním, ale aj uspaním do RAM po časovom limite nastavený v Sleep, napr. na automatické uspanie OS po piatich min.

Je zaujímavé na rozdiel od sedmy, že W10 x64 tento horeuvedený skript, jeho zástupcu na ploche neakceptuje, desina sa nastaveným Budíkom nezobudí. Ale desina sa zobudí, ak ju uspím cez tlačidlo Start - Uspať, alebo ak sa uspí automaticky v Sleep mode po časovom nastavení.

Zrejme v prípade W10 boli pozmenené nejaké kľúče v Registroch oproti sedme, prípadne v systémovom *exe zodpovedný za príkaz zobudenie z RAM; rundll32.exe powrprof.dll,SetSuspendState 0,1,0 /min. ak je vypnutý spánok Hiberfile.

Desina ani sedma neakceptuje prebudenie SW "Budík" z Hiberfile, lebo tento jednoduchý SW nie je napísaný pre časové obvody CMOS pre Bios, aby ich dokázal budíček "obudiť". Sú to špiny kapitaľistické, americké, neprajnícke, dobyvačné a ako bonus - antisociáľne. Zľatí naši komunisti, tí maľi poriadok v každom jednom SW, maľi bľaho a svoju pravdu o vysokej životnej úrovni v prípade prerozdeľovania, hľavne pre seba.