Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nelze ukládat obrázky z internetu a počítač rázem neodpovídá

Dobrý den,
prosím pěkně o radu. Poslední dobou mi nejdou ukládat obrázky z internetu. Přes Google otevřu výběr obrázků, pravým tlačítkem kliknu na obrázek, dám uložit a v ten moment se prohlížeč zasekne, objeví se Google Chrome Neodpovídá a s počítačem nelze nic dělat. Po chvíli obrazovka s obrázky získá bílou barvu a stránka lze vypnout jen přes násilné ukončení křížkem s volbou "Ukončit program". Vše se ztratí a zajímavé je, že zmizí ikony na dolním panelu plochy. Zkoušel jsem Chrome i Mozillu a stav se opakuje vždy po snaze uložit nějaké obrázky, jinak veškeré surfování probíhá bez problémů.
Už jsem nevydržel ignorovat sekání, proto se obracím sem. Zdá se mi, že blbne průzkumník, protože vždy se PC sekne při snaze uložit obrázek a po násilném zavření webu se ztrácejí ikony z dolního panelu plochy. Celkově se průzkumník chová podezřele, ale raději si nechám poradit. Neví prosím někdo, co by to mohlo být? Klidně upřesním některé informace, ale takto se s PC nedá pracovat

Děkuji

Je možné, že mate v počítači asi nejakú škodnú. Vykonajte kontrolu v tomto rozsahu:

1. Najskôr sa presvedčte o tom, či zdroj problémov nie je nainštalovaný v počítači (Ovládací panel - Programy). Ak je v zozname zapísaný nejaký podozrivý (neznámy) program, odinštalujte ho.

2. Skontrolujte nainštalované rozšírenia v internetovom prehliadači - podozrivé (neznáme) rozšírenia odstráňte.

3. Najlepšie v núdzovom režime systému a s odpojeným pripojením k sieti vyčistite počítač použitím softvéru AdwCleaner
https://toolslib.net/downloads/viewdownload/1-adwcleaner
Všetko čo nájde odstráňte.

4. Najlepšie v núdzovom režime systému a s odpojeným pripojením k sieti vyčistite počítač použitím softvéru MBAM free verzia: https://www.malwarebytes.org/
Všetko čo nájde odstráňte.

Dekuji :-) Ted jsem si vsiml, ze se lehce rozmazalo i pismo, kdyz chci neco nekam prilozit pres tlacitko "prochazet". Napriklad ted se mi to ukazalo pri prikladani prilohy do e-mailu a pote se PC zase zaseklo. Podezrelym programum jsem se snazil vyhnout (viz priloha) a u Chorme mam jen AdBlock a Image Downloader. Myslite, ze by neco z toho mohlo delat binec? PS: Drive jsem mel Avast, ten jsem dnes odinstlaoval, protoze jsem myslel, ze to dela on. Nepomohl ani bod obnoveni 14 dni stary

Zbav sa chromáka. Firefox od Mozilla ho plne nahradí.

Zrejme zasahuje do iconcache.exe, zhodí ho spolu s Explorer.exe.

Máš na pozadí načítané do RAM zbytočnosti. Chce to využiť služieb Autoruns.exe x64, ako Správca, s ktorým sa poihraješ vypnutím bloatware a balastu, napríklad OneDrive a spol.

OS po reštarte musí bežať stabilne bez zbytočného zaťaženia.

Skus free kontrolu:
JRT.exe,
Adwcleaner.exe

ťažší kaliber

RougeKiller x64 - Portable verzia.

podle popisu skutečně spadne a windows pak znovu obnoví běh průzkumníka.
může za to obvykle nějaký nekompatibilní doplněk = shell extension. jsou viditelné v lokálním menu na pravé tlačítko myši.
momentálně jsou v podezření nainstalované grafické prohlížeče, nebo spyware zavlečený s nějakým staženým programem: předpokládám, že za winrar jsi neplatil.
ty škodlivější by mohl najít i doporučený adwcleaner - použil jsi ho?

Takze jsem udelal nekolik kroku a ted vse zatim jede zase krasne plynule:
1) spustil jsem sfc /scannow - naslo to nejake drobne nedustojnosti, ktere se samy opravily
2) pak nastal cas pro AdwCleaner - nenasel vubec nic spatneho
3) prestal jsem pracovat s Chromem a jedu pres Mozillu - toto byl podle me ten hlavni problem, jen to ma sve velke mouchy. Chrome jsem nesnasel od pocatku veku, ale jel jsem na nem kvuli prekladaci. Pracuji se zahranicnimi clanky a Mozilla doplnek to proste nedava (Google Translator for Firefox). Dost blba situace, potreboval bych funkci prekladani pod rpavym tlacitkem na urovni Chromu, ale mam strach ho poustet, aby mi to zase nerozbilo system. Ma nekdo nejaky tip, jak rychle, spravne a bez rozhozeni stranek prekladat zahranicni weby/texty v Mozille? V tom byl Chrome neprekonatelny, ale zbytek des bes

Pocitac fici krasne rychle, bez jedineho zadrhelu. Zda se, ze to vazne shazoval ten Chrome, ktery mi chybi kvuli prekladani v aktualnim case

Diky za pomoc vsem!