Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Proces svchost.exe

Dobrý den mám problém s procesem svchost.exe který mi bere z celkové RAM třeba 50% jak ho můžu vypnout nebo smazat. Umístění souboru je ve C:\windows\system32
Jak se toho zaručeně zbavit

neuber security task manager: nedoporučuju. jeho hodnotící graf je naprosto zavádějící a totálně k ničemu.
když tam bude vir, maskovaný jako jedna ze služeb, pak ho uvidíš jako jeho nosič = běžný svchost.exe: a jak ten nástroj pozná, že jednou je stejný svchost správný a jednou vadný?
je to soft pocházející zřejmě z éry win98 a používal se maximálně první léta win xp, než byl zapomenut jako zastaralý nesmysl - odvádí tvoji pozornost špatným směrem, nejde po příčině.

procesor amd e1-6015

zapálit / vyhodit / věnovat bezdomovcům. naprostá ztráta času.

A neni spise problem, ze je pouzit pomaly procesor, malo ram pameti a pomaly mechanicky disk ?
Tento notebook se ve vyprodeji prodaval za 6500 kc. To neni mnoho penez.
Trabant taky stoji min penez nez Ferrari. A taky to neni rychlik.

tu mám svchost který bere 110MB pid je 616 a má u sebe napsané služby: automatická konfigurace wlan pak hostitelkou diagnostiku systému atd.....a jsou pod ním další dva procesy dvm.exe ktery teď bere 30mb a wlanext.exe ktery bere jen 2mb. Nemůže se ten svchost nějak vypnou zablokovat tak aby šlo všechno normálně??? A antivir mi bere jen 100mb předtím jsem tam měl svchost který bral 800MB a pořád dokola se zapínal dnes se prozatím nezapl ale ani ty ostatní svchosty tam nechci ikdyž nic moc neberou

pid 616 - v příkazovém řádku (cmd.exe) výpis:

tasklist /svc

vpravo je vidět, co ten konkrétní svchost obsluhuje. to samé ukáže process explorer.

správce úloh: nejde ani tak o velikost zabrané ram, pokud to zrovna nejsou stovky mega, ale hlavně o zatížení procesoru.
ty obrovské zabrané prostředky obvykle patří automatickým aktualizacím. já je považuju za zbytečnost, ale lidi si pořizují verzi home, kde nejdou jen tak vypnout. to samé s defenderem ve windows.
pokud máš velmi slabý procesor (amd e1), vypořádává se s aktualizacemi mnohem pomaleji. ten je dobrý leda na win xp, nebo na jednoúčelový linuxový přehrávač videa.
už jsem psal, že ten krám máš vyhodit. jen doba řešení této zbytečnosti (2 dny) je dražší, než cena toho krámu.

ani ty ostatní svchosty tam nechci ikdyž nic moc neberou

neměl sis pořizovat windows, respektive win 10. u xp by těch pár služeb nevadilo, jenže ty už nejsou moc použitelné. (bez služeb běžely windows 95/98/me)

nikdo normální si nikdy nekoupil shit od aceru za 7t.
"procesor" amd c6 byl špatný vtip už tehdy, cena toho krámu to snad říká jasně.
pomalý cpu a disk, použitelné jen pro win xp, jinak na to nesahat ani klackem.
čili to byly peníze vyhozené do kanálu už v den koupě: ať ti je zaplatí ten, kdo ti ten šunt poradil.