Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nevidím NAS v průzkumníku Win10

Zdravím,

na nově nainstalovaném PC win10 nevidím NAS Synology RS2416+. Skupinu mám správně, okolní PC a tiskárny vidím.
Ostatní PC se starší instalací Win7 a Win10 se do sdílených složek dostanou.
Poslední instalaci Win10 jsem dělal asi před rokem a bez problému.
Z tohoto nového PC v okolních počítačích NAS nevidím.
Pokud dám do vyhledávání název NASu, otevře se mi Firefox a správcovská konzola NASu.
Jméno a heslo uživatele mám správně. Příkaz net use x: \\Diskstation\Data funguje.
Proč ten Diskstation nevidím v průzkumníku v okolních počítačích?
Díky

Pouzivas protokol Samba ? Nemuze to byt neco s verzi SMB ?
Neni tak dlouho jsem u jednoho zarizeni musel kvuli SMBv1 pres gpedit/grup policy upravit, upresnit (v místních zásad skupiny-povolit nezabezpečené přihlášení hosta). SMBv2 a + tyto problémy nemaji.

Příkaz net use x: \\Diskstation\Data funguje.

pak je to v pořádku, síťový disk vidíš, novější nas umí smbv2.
k čemu teda potřebuješ vidět nepřipojený nas v průzkumníku?

povolení smbv1 je bezpečnostní riziko pro šíření virů v lokální síti, tak nač si otvírat vrátka.