Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Login do routeru, problém

Dobrý den, nemůžu se dostat do nastavení routeru, dnes mi poskytovatel internetu poslal přihlašovací údaje do routeru, ale stále se do toho routeru nemůžu přihlásit.. nevíte co stím?
Jsou to přihlašovací údaje na 192.168.0.1, dřív mi ty údaje fungovali absolutně nechápu proč to ted' nejde..

admin + nové heslo by mělo fungovat.

pokud se tam nedá dostat, zkusil bych zapojit pc přímo, bez routeru.
+ jestli se pc dostane na internet, je vyhráno, poskytovatel nemá žádné zvláštní nastavení. pak stačí router hodit do továrního nastavení a pc se už přes něj připojí.
- když se pc napřímo nedostane na net, router vrátit a na jeho ip se připojit z jiného pc/mobilu.

A to je PROBLÉM si kúpiť kábel? Veď nestojí milióny!
Cez WiFi sa do tohto routeru - administrácie - nedostaneš - mám rovnaký. Jedine káblom!

A za ďalšie - ak jeby si ho zresetoval - stačí Quick Setup a sám router sa napojí na ISP - ten má záznam MAC adresy toho routeru. A WiFi si potom nastavíš aj sám - podľa svojich potrieb.

Pokud bych router hodi ldo továrního nastavení tak bude pak v administraci routeru stačit jen vyplnit nastavení pro WAN? (adresy,DNS atd.) a nemusím volat technika ne?
Jen by mi provider musel poslat jaké mají nastavení pro WAN.. chápu to správně?

je to tak:
1) na vstupu baráku je třeba nějaký wifi client ("anténa") pro příjem od providera. do jeho nastavení tě ani nepustí.
2) za ním je tvůj nebo poskytovatelův router. může být zaheslovaný poskytovatelem, má přednastavené wan adresy podle poskytovatele.
ten router ti pro rychlost/pokrytí nemusí vyhovovat, chceš ho nahradit vlastním, nebo jen provozovat dvě wifi sítě nebo změnit název wifi - musí ti umožnit přístup. buď po sdělení přihlašovacích údajů, nebo ho rovnou vyměníš (a pokud nestačí wan:dhcp, potřebuješ dostat ty adresy wan nastavení).

samozřejmě, proto to poskytovatel poslal.
až se po resetu dostaneš do nastavení routeru, ty wan adresy tam nastav. (případně se dá zvolit jiný public dns, kdyby poskytovatel míval problémy)
potom si změnit default admin heslo za jiné - v remote access - a napsat si ho na router.

důležitá může být i mac adresa wan strany, pro jistotu, kdybys chtěl router nahradit jiným a poskytoval přitom může používat pro identifikaci právě mac adresu. (wan mac někdy bývá i na štítku zespodu).
bývá na to funkce "mac clone", ale to se ověří až při změně routeru.

A ten Quick Setup je myslíš čo? Reset nastavení, továrenské nastavenie.
A pokiaľ tvoj provider ti raz poskytol pripojenie, má o tom logy, poná aj MAC adresu tvojho routeru a automaticky nájde a pridelí IP adresu pre tvoj router.
A potom si len nastavíš svoju WiFi sieť WLAN.

Svoj router som niekoľkokrát za pár rokov resetoval (nie reštartoval - RESETOVAL) - dal som Quick Setup a o pár sekúnd to frčalo. Robil som to i u suseda, ktorý si svojim "odborným" zásahom totálne rozšteloval router. Stačilo len toto urobiť a o pár minút veselo surfoval.

a ten notebuk je zakázané připojit místo routeru? wan kabel nejde zastrčit rovnou do ntb?

router wr841 má jinou přihlašovací obrazovku, kolega dával odkaz.
taky ten tplink může být v bridge režimu, vidí skrz sebe až na vstupní přijímač od poskytovatele (192.168.0.1) a sám může mít změněnou adresu 192.168.0.x

tento soft by mohl ukázat, co všechno je v síti včetně adres: https://www.advanced-ip-scanner.com/cz/help/

a další testovací kabel pro připojení ntb k routeru si někde puč, nebo stojí cca 30kč, na délce a barvě nezáleží.

podle toho je tplink v normálním režimu router, jen má snad přeflashovaný firmware, že vypadá jinak.

no a jde teda ten notebuk zapojit na kabel od poskytovatele, bez routeru? a funguje?
pokud jo, stačilo by po resetu routeru nastavit wan rozhraní na dhcp.

a ten pokus přihlásit se z jiného krámu v síti na 192.168.0.1 taky nevyšel?

dnes mi poskytovatel internetu poslal přihlašovací údaje do routeru

Proč? Ono se něco u tebe, nebo u providera změnilo, že ti posílal nové přihlašovací údaje?
Nemáš náhodou u providera účet administrace routeru/modemu s nastavením toho routeru (a do toho ti možná poslal ty přihlašovací údaje)? On ti přímo napsal, že se máš přihlašovat přes 192.168.0.1?

Jak věděl provider tvoje přihlašovací údaje do routeru?

Do routeru jsi chodil přes webovou stránku v prohlížeči. Nemáš tam uložené přihlašovací údaje?
Když to nejde přes 0.1, tak to zkus přes 1.1.
Kdyby ses zeptal providera mobilem nebo mailem, asi bys to měl už vyřešené.