Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem chroupání v HDD

Zdravím,
mám Seagate Barracudu 7200.9, vím, že tohle jsou hlučnější disky, ale ten můj mi přijde fakt moc. Normálně je tichej, ale když se něco načítá, tak v něm chroupe. Čím větší soubor se načítá nebo čím zatíženější je počítač, tím víc chroupe. Dá se s tím něco dělat, nebo je prostě vadnej disk?
Díky

Kristepane! Jednomu cvrdlika, druhemu chroupe! :-D Ve tvem pripade usuzuju na fragmentaci. Zkus to poresit defragem z Windows (ale na to si vezmi dovolenou), nebo stahni nejaky rychlejsi defragmentator (konkretne radit nebudu, neb by to bylo v rozporu s pravidly Poradny).

Samozřejmě, že jsem nedávno defragmentoval. Podle HD Tune je naprosto všechno v pořádku. Ale prostě mi přijde až moc, když slyším ten disk na několik metrů daleko:-( No nic, asi si koupím nějakej HDD Silencer a budu doufat, že se to tím nějak zlepší.