Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Jaký kamerový systém na barák.

Ahoj. Hledám vhodný kamerový systém co mi bude sledovat barák.
Chci aby to mělo záznam třeba na HDD.
Chci aby mě to upozornilo v případě že je pohyb na mém pozemku na mobil.
Chci aby to umělo se dívat přes kamery dálkově přes PC nebo mobil.
Chci aby se automaticky spustil záznam v případě pohybu.
Slušné rozlišení aby to nebylo rozmazané.
IR přisvícení ve kterém je v noci něco vidět.
Pokud možno tak wifi ať nemusím tahat moc káblů.
Ideálně 3-4 kamery.
No a nakonec cena aby byla co nejnižší.
Děkuji za tip.
Třeba chci moc všeho za málo ale třeba někdo ví. Díky.

Tak to přeju hodně štěstí, myslím, že moc neušetříš a budeš si toho muset hodně nastudovat. Typů NVR a kamer existuje docela velké množství, každý prodejce nebo montážní firma používá své osvědčené řešení. Hlavně se držet osvědčených značek (Hik, Dahua, Vivotek) a ne nějaké čínské noname šmejdy.

Nie je to vec naozru je to vec tvojej blbosti, ze si nieco pocul, mozno si si zle vysvetlil a siris to dalej. Co tak pouzit vlastny rozum?
Naco by sa aerove systemy montovali do nakupnych centier? Preco by nimi operovali statne a mestske policie? Preco ich ma dnes kazda firma, ci rodinny dom? Len preto, zeby neboli pouzitelne pred sudom?

Takze pravdu samozrejme mam.
https://myorava.sme.sk/c/20407749/pachatela-usvedcil-zaznam-kamery.html
https://www.teraz.sk/slovensko/j-ivor-aj-kamerovy-zaznam-usvedcil/439796-clanok.html
https://www.dobrenoviny.sk/c/50440/obci-parnica-sa-ihned-osvedcilo-instalovanie-kameroveho-systemu
V neposlednom rade si mozes pamatat ako kamerove zaznamy usvedcili Kuciakovych vrahov.

No nevím jestli zrovna u nás na dědině bude někdo lítat z krabičkou z Ali. To už by musel hledat milionáře a mít tip a to já nejsem. Mám barabiznu kterou dávám do kupy, ale občas se najdou lumpové co vykradou třeba garáž a tam mám celkem dost vercajku.

no ale pak nepotřebuješ CCTV systém. :-) Vercajk asi bude levnější, než kvalitní systém.

Jinak základy spolehlivého a kvalitního systému:

1. kontinuální záznam (samozřejmě s možností alarmu)
2. pro kamery zcela určitě měděný ethernet, samozřejmě síťově oddělený od zbytku domácí LAN
3. Napájení kamer PoE (můžeš řešit v rámci NVR, ty mívají 4-16 PoE portů)
4. kamery s pokud možno kvalitní optikou a iR přísvitem, pokud budou venku, tak kvalitní outdoor provedení
5. záloha napájení (UPS)
6. rozmístit kamery tak, aby vykrývaly všechny přístupy, nebo tak, aby na sebe navzájem viděly. Umístit ideálně na běžně nedostupné místo (vysoko, daleko, apod.)
7. rozlišení a optiku kamer volit podle vzdálenosti a požadovaného zoomu (větší vzdálenost = potřeba vyššího rozlišení)

Ale nakonec stejně zjistíš, že zloději, pokud o kamerách vědí, tak si stoupnou tak, že jim nebude vidět do xichtu (použijí čepice a kapuce). Takže bdueš mít záznam, budeš vědět kdy a jak tě vykradli, ale tím to skončí.

Wifi naozaj nie...musíš mať stabilný a kvalitný signál v mieste inštalácie kamery počas celej doby - vieš to zaručiť? Pri výpadku alebo zarušení wifi si v prdeli... Kábel je kábel.
Kameru musíš predsa nejako napájať, tzn. kábel k nej musíš ťahať tak či tak....

7 let mám nainstalovaný systém Dahua s NVR4208-p a 4 IP kamery. Instaloval jsem sám a vyšlo to na 11.500,-Kč(z Ali), + 1TB HDD. Poskytuje to vše uvedené i nějaké další funkce a spoustu možností nastavení.
Pokud jsou sledované vzdálenosti do 10m, může být i menší rozlišení(mám 2,1 a naprosto stačí, přitom záznam po vyladěném nastavení vydrží až 4 měsíce u 1 TB disku) a v noci beztak přísvit dál pořádně nedosvítí. Když je to jen na nenáročné sledování dění okolo chalupy, stačilo by opravdu něco ještě levnějšího a klidně i wifi. Osobně bych ale stejně upřednostnil kabel, beztak se musí ke kameře přivést napájení, což UTP pomocí POE umožňuje. IR přísvit je nejlepší mít externí, protože jakmile se oteplí, začnou na kameru nalétávat hmyzáci a je z toho cyklus falešných poplachů. Ostatně těch je i po sebepečlivějším vyladění vždycky dost a třeba když to fouká, sněží, mezi mraky svižně prosvítá a zalézá slunce apod., tak je to při aktivaci upozornění na mobil otravné. Já bych to nepoužíval. Když už, tak je lepší mít jednu kameru zaměřenou na nějakou malou oblast, do které nezasahuje nic z vnějších vlivů a kudy by případný zloděj určitě musel projít.

Par dni dozadu som bol podobny montovat u zakaznika...kupil si sam, nedal si povedat, vraj je kriza.
Dopadlo to ako som cakal, celkm dobry obraz, otrasny popis, hrozna podpora (uz prestali so mnou aj komunikovat;o)) a rozne fake veci...napriklad wifi kamery maju aj ethernet, aj svieti, ked ho pripojis, NVRko aj kameru uvidi, ale odmietne ju priradit do systemu.
Wifi kamery su naparovane na wifinu NVRka a nie je mozne ich pripojit na inu wifi.
NVRko nema webovy server takze komunikacie len cez pripojeny monitor.
APlikacia pre pc nevie prehravat zaznam a vie toho menej ako aplikacia pre mobil.
Obcas mrzne.
Akoze salo to tusim 250-300 eur a je to NVRko s diskom + 8 wifi FHD kamier, ale...pre mna osobne nepouzitelny odpad.

Trosku si dovolim protirecit...castokrat ma tie cinske srandy prekvapuju prave celkom dobrou optikou.
Ale VZDY to doseru totalne hroznym sw a 0 podporou, ak aj nejaku maju akurat ti poslu manual.
Nehovoriac o tom, ze vo svojich "propagacnych" maerialoch casto zavadzaju.
A nespoliehal by som sa ani hodnotenie uzivatelov...system, co som montoval mal tusim 4.5 z 5, ale nechcel by som ho domov ani za polovicnu cenu. A prave cena je na nom ta jedina vyhoda z mojho pohladu.