Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Win10 - vlastní ikona pro USB flash disk?

Ahoj všem. Prosím, je možno nastavit, aby Windows 10 zobrazovaly vlastní ikonu USB flash disku? Léta to šlo pomocí autorun.inf a ikony umístěné v kořenovém adresáři flash disku. Ale po nějaké aktualizaci win10 už se zobrazuje jen ta defaultní ikona z windows. Lze to nějak změnit? Díky :-)
Změna kategorie, původně: Software (fromM2U)

v příkazovém řádku bych zjistil, jestli na tom pc náhodou neexistuje tento klíč v registrech:

reg query "HKLM\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\IniFileMapping\Autorun.inf"

má vypsat chybu, klíč "Autorun.inf" normálně chybí.

běžné zákazy autoruns/autoplay nemívají vliv na čtení souboru \autorun.inf, jen na vykonání, nevím co zas ms vytunil.

reg query "HKLM\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\IniFileMapping\Autorun.inf"
má vypsat chybu, klíč "Autorun.inf" normálně chybí.

Ahoj, díky za odpověď. Na pc, kde se ikona nezobrazuje, mi to vypsalo chybu ERROR: The system was unable to find the specified registry key or value.

Ještě nějaký nápad prosím? :-)

https://www.tenforums.com/tutorials/74659-change-drive-icon-windows-10-a.html

Návod je tu, viac sa nedá poradiť ak nemá konkrétne vytúžená W10 tej-tvojej verzie zase nejaký zakliaty bug z dielne MS alebo nemáš pošahané permissions (prístupové práva) ku kľúču v Registroch a celej vetvy pre autoruns alebo zmenené práva obrázku ikony pre USB flešku a porty.

Normálne vec vlastného výberu ikony externého média funguje v prípade Explorer.exe u všetkých windowssáckych Windows. Ba možno aj v najnovšom TotalCommander 9.5 x64.

v pořádku. když registry key chybí, není nastavena speciální obsluha "autorun.inf". tím spíš by to mělo ikonu z .inf souboru zobrazovat, to mi plyšová hlava nebere.

mohlo by to souviset se starší m$ chybou v KB4522355, kdy se pokouší nahrát obrázek flashky z netu do cache:
-> C:\ProgramData\Microsoft\Windows\DeviceMetadataCache\dmrccache\en-US (nebo jiný jazyk)
na obrázku bych zatrhnul [no], viz https://www.bleepingcomputer.com/news/microsoft/windows-10-bug-causes-usb-drives-to-show-the-wrong-icon/
to zakázání stahování ikony je metoda "po dobrém". pokud bych se s tím setkal, uvažoval bych nad tím nahradit adresář dmrccache souborem bez přípony a sebrat k tomu práva uživateli system.

pokud usb zařízení normálně fungují (klávesnice klofe, myš myšuje, paměťová flashka si pamatuje), ale "jen" chybí správná ikona, není to problém ovladače/chipsetu.

možných míst k zakázání/poškození funkce autorun/autoplay je víc, v práci nemám moc čas takové věci zkoušet.
https://superuser.com/questions/1378243/nodrivetypeautorun-registry-key-missing-from-windows-10
k tomu se přičítá tradiční imbecilita m$, že publikuje nějaké nastavení s hodnotami 0,1,2, ale po upgrade jsou nastavené hodnoty 65537 a tak podobně.

Moc děkuju za snahu.

není nastavena speciální obsluha "autorun.inf". tím spíš by to mělo ikonu z .inf souboru zobrazovat,

Dnes vyzkoušeno: usb flash disk - na kolegově pc s win7 žádný problém, uživatelská ikona se zobrazí, vše funguje, týž flash disk na dvou pc s win 10 - ukazuje pouze defaultní ikonu z win10.

na obrázku bych zatrhnul [no]

Asi hloupý dotaz, ale jak mám vyvolat tento dialog? Zkoušela jsem několik cest, ale pc si ten flash disk vždy znovu zobrazí (i přes předchozí odinstalaci atd.) a na nic se neptá.

nahradit adresář dmrccache souborem bez přípony a sebrat k tomu práva uživateli system.

Udělala jsem, nepomohlo. (Chvíli jsem se s tím prala, nechtělo se tomu, ale po nastavení příslušných práv a několika restartech se uvedená operace povedlo - bohužel bez výsledku.)

usb zařízení normálně fungují (klávesnice klofe, myš myšuje, paměťová flashka si pamatuje), ale "jen" chybí správná ikona,

Přesně tak, všechno normálně funguje, jen chybí ta správná ikona.

dělá to na dvou pc s w10 :-| já novou instalaci nikde nemám, snad jen 180cosi, tam mi autoruns.inf dodnes normálně funguje.
(pro ml1: řádky "shell" už ms asi 10 let blokuje. v xp mu trvalo 8 let, než na to přišel. ale ten nápad využít k tomu desktop.ini je zajímavý ... tak u mě nefunguje)

"Device installation settings" - zatrhávací obrázek je z odkazu co byl za ním. zkusím co tam píšou, doma w10 nevedu.
nirsoft usbdeview: podle názvu a data se dá smazat záznam flashky z registrů. třeba si při novém vložení něco vyžádá.

jinak jestli to zobrazuje systémovou ikonu flashky z w10, tak tu "dmrccache" nevyužívá.

Díky Karle, před položením této otázky jsem dost gůůglila a našla jsem spoustu podobných stránek, jejichž info bych shrnula takto: Microsoft změnil někde něco z důvodu vyšší bezpečnosti - a nejde to vrátit zpět. Zkusila jsem pár rad z různých diskuzí, ale marně. Ale věřím, že tady na poradna.net jsou ti nejlepší ;-) a že nějaké řešení přece jen je...?

Ikona z autorun funguje běžně i pod linuxem, narozdíl od virů, které se pochopitelně nespustí, takže mě překvapuje, že to nejde pod windowsem. Přitom by stačilo jenom měnit tu ikonu a neprovádět případný přibalený virus (tedy vyhodnocovat jenom tag icon), ale to by nesměl bejt microfoft, aby to tak udělal. Od doby, kdy začal mezi známými kolovat autorun virus jsme toto zrušili (tehdy jsme měli windows 98, toho se to netýkalo, ten autorun na disketách a fleškách ignoroval), tehdy jsme soubor autorun.inf nahradili adresářem autorun.inf, což bylo dobré "očkování" proti tomu viru autor totiž s tímto nepočítal (subor neexistuje, ale soubor nelze vytvořit, protože už existuje, sám jsem někdy při nějakém programování na tento problém narazil, tak vím, jak to probíhá). Ještě byly nějaké možnosti, které nastavovaly něco v souboru desktop.ini, to se používalo pro adresáře, mělo to jen takovou nevýhodu, že ten adresář musel mít nastavený atribut systémový a tudíž při defaultním nastavení nebyl v průzkumníku vidět. Dřív jsem to používal hodně i v dobách, kdy se ten soubor musel vytvářet ručně, myslím že od XP se to dá nastavit někde ve vlastnostech adresáře, ale už nemám moc čas si s takovými věcmi hrát.