Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nový PC se začal sám restartovat

Ahoj,

ve středu 4.3. jsem si sestavil nový stolní PC a vše bylo v pořádku až do včerejška 8.3., kdy se mi začal při spouštění/hraní her restartovat. Poprvé se tak stalo u Totalwar Warhammer 2, ale u toho jsem četl, že hra prostě crashuje, ale potom se tak začalo dít u her, které šly předchozí den ještě úplně v pořádku - Warthunder, Path of Exile, Crusader Kings II.

Pomocí cinebench jsem zkontroloval CPU, ale když jsem zkusil benchovat GPU pomocí Userbenchmark, tak se mi v polovině testu PC restartoval, proto jsem se zaměřil právě na něj. Zkusil jsem aktualizovat ovladače, reinstalovat hry, rollbacknout systém do dne, kdy žádné problémy nebyly a reinstalovat grafickou kartu na motherboard, ale bez úspěchu. V den, kdy problémy začaly se s PC před prvním výskytem nic nedělalo, nic neinstalovalo a se skříní jsem ani nehnul.

Pomocí eventvieweru jsem se snažil najít systémové zprávy proč se restartoval, ale to také bez úspěchu.

Co můžu ještě zkusit kromě reklamace?

Díky

Komponenty:
Radeon RX 5700 od msi
AMD Ryzen 5 3600
Motherboard msi b450 tomahawk max

Jde to ověřit? Nepřipadá mi, že by při instalaci chladiče byl nějaký krok, který jde pokazit. Je tam pevně uchycený, žádné uvolnění, při reinstalaci byl k cpu pomocí pasty bez přišroubování dost "přicuclý", což mi říká, že tam asi byl dobrý kontakt. A proč by teplota CPU dělala takový problém ze dne na den. Při hledání teplot při/po benchování a s chladičem co je součástí balení procesoru dostávají teploty 85-95 viz

https://community.amd.com/thread/247023
https://forums.tomshardware.com/threads/ryzen-5-3600-gets-too-hot.3502711/

A proč by se pc restartoval 15 sekund po spuštění hry, kde využití procesoru určitě není tak vysoké jako při benchování a ne při 1 minutě 100% vytížení.

Konzistenci v chybách vidím takhle :
Crusader Kings II: spuštění hry, načtení na 100%, okamžitý restart
WarThunder: spuštění, načtení garáže, hledání online hry, načtení mapy a při vstupu do ní téměř okamžite restart
Totalwar: spuštění, menu v pohodě, kampaň načte na 100% a místo vsupu do hry okamžitý restart.

Rekl bych, ze ti tu nepomuzem, nechova se to standardne. Spatne uchyceny chladic by melo nasledovat vypnuti, ne restart. Na druhou stranu vetsina chyb snad mimo zdroj by mela znamenat, ze se tam udrzi modra obrazovka, pokud to mas nastavene tak, jak jsem ti dal odkaz. Teoreticky zdroj, ale vzhledem k tomu jaky zdroj mas, se mi to zda dost nepravdepodobne.

Tudiz zbyva jedine, postupne menit komponenty a zkouset.

PcHunter x64 bit. na sedmičke ešte fičí (mám aspoň hmlistý dojem), musíš sa pozrieť do kernel, niktoré volanie bude vykazovať určite chybu ak nemáš HW problém. https://www.bleepingcomputer.com/download/pc-hunter/

Aspoň máš počas dlhej, prebdenej noci čo študovať, ako náš prvý robotnícky prezident tlačil do komunistickej gebule leninove spisy v skromné světnici za svitu pouliční lampy, súdruch Klement Gottwald, v "tý naši Praze stověžeté a v ní s tou naší Martou Prdelatou".