Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno PC zostava - komponenty

Zdravím Vás, chcel by som sa spýtať na túto konkrétnu zostavu, či všetko spolu bude fungovať aj naďalej, zostava už je poskladaná a hneď prvý problém bol, že bol osadený originálny chladič CPU, nahradil som ho s NOCTUA NH-D15, ďalej neboli osadené v case žiadne vetráky, tak som objednal 1x dozadu 120mm, 2x hore 120mm a 2x dopredu 140mm vetráky NOCTUA. Teraz si kladiem otázku, že či na toto všetko stačí ZDROJ. Komponenty som nevyberal ja. Som v tomto amatér, budem rád za každú pripomienku, vopred ďakujem.

Zostava:

i9-9900
Gigabyte RTX 2070 Windforce 2x 8G
Gigabyte Z390 gaming x
500 gb SSD Samsung 970 EVO
2 tb Seagate BarraCuda
HyperX Fury DDR4 32 gb
Corsair S550
Evolveo Functio2
+ Noctua NH-D15 a 3x 120mm a 2x 140mm vetráky

Řešení:

Předpokládám jde o VS550. Zdroj na to stačit bude. Ale je to nejslabší článek v komplu za 40, to asi cítíš sám.
Podle mě je to špatná volba, bral bych minimálně 650, i ten Zalman 650za skoro stejné peníze má 5let záruku, Seasonic CORE GM-650 za 2100 má 7 let.
Corsair má výborné zdroje řady RMx, řada VS je podle mě ojeb.
Kdyby šlo tak bych ho vyměnil.

Snad tu 2070 máš ve verzi super.

Ďakujem za odpoveď. Ja by som ho tiež najradšej vymenil, len ako som písal, dostal som sa k tomuto PC za dobré peniaze a komponenty som nevybral ja. Nerád by som usmažil grafiku alebo niečo iné zdrojom, ktorý dokážem do 100 eur vymeniť. Len neviem či by som to zvládol sám. :) Chladič na CPU som zvládol, ale toto bude predsa len komplikovanejšie. Doteraz som hral na ps4, xbox one, tak toto všetko je pre mňa nové, najväčšia starosť bola výmena hdd v ps4.