Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vyuzitie RAM po spusteni WIN10

Po spusteni Win10 /64-bit/ bez prehliadaca, mi zobrazuje
na karte VYKON, ze pouzivana pamat je 2,2 GB,
ale ked spocitam hodnoty na karte PROCESY, je to len 700 MB.
Co moze byt tych dalsich 1,5 GB?
Dik.

od win vista se masívně využívá disková cache, která si bere podstatnou část ram.
windows v těch přehledech sčítá použité paměti dohromady = taky swap (virtuální paměť), stránkovací paměť pro přístup k swapu, vyhrazenou paměť pro komunikaci s hardwarem a grafikou.
proto bych u dotazu čekal nějaký rozumný screen, no asi jsem po těch 20 letech stále naivní.

pro zvědavé existují nástroje sysinternals (dnes ms).
celkový pohled: rammap
rozumnější správce úloh: process explorer

Však si spusti vo W10 Rescue Monitor a študuj delenie "schosnovaných" pamätí na nete:

https://www.thewindowsclub.com/use-resource-monitor-windows-10

Jeden by pochopil, ak by si bol tretiak na ZDŠ, kde sučky-učky ešte nevyučujú žiakom PC a IT technológie, ale dnes, v prípade sľušných, poctivých, VŠ vzdeľaných, inteľigentných občanov so zdedenou vysokou inteľigenciou po vlastných múúdrych rodičoch?