Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jaký PC do 15tis.

Vybírám mezi Dell a HP
Pc budu využívat na běžné věci, internet, youtube, hry ale né náročné

Děkuji za doporučení

Prosím již komplet Pc né skládat z komponentů

značkové sestavy používají nekompatibilní díly. ve firmách to nevadí, kde jsou stejných pc třeba stovky a nahrazují se kus za kus.
ale při poruše doma to jsou vyhozené peníze.

na office / internet přitom sám používám repasovaná značková pc. integrovaná grafika, není to na hry, velká zátěž se od toho nečeká a může to být pěkný strojek.
ale vybraná sestava musí co nejvíc odpovídat - když chce člověk něco změnit, prodraží se to.

jakmile tam chceš "herní" grafiku, do značkového pc bych nešel.

- - - -
tak ať vám ty prázdniny ubíhají.

Proč to musí být Dell nebo HP? Domů moc nedoporučuju - samé nevýhody, viz. brtník.

Pokud to musí být už hotová sestava, můj tip:
https://www.czc.cz/czc-squire-gc205/279681/produkt

- AMD Ryzen 3 3200G (3.6GHz, turbo 4GHz)
- RAM 8GB DDR4 3200MHz Kingston
- pevné disky 240GB Crucial BX500 a 1TB HDD Seagate BarraCuda
- grafická karta SAPPHIRE PULSE ITX RADEON RX 570 OC 4GB GDDR5
- zdroj 500W zdroj Be quiet! System Power 9 80Plus Bronze
- skříň SilentiumPC Signum SG1
- OS Windows 10 Home

cena 15490,- Kč

To je "průjem", vhodný do kanclu, ale pokud to má být na hry, tak nepoužitelné (ačkoliv - i miny jsou hra). Intel v současnosti v poměru cena/výkon naprosto nedokáže konkurovat AMD. Sestava od host-a je maximum možného, ale (s ohledem na dedikovanou grafiku) bych připlatil ještě 100,- Kč a volil tento https://www.czc.cz/amd-ryzen-5-1600-s-chladicem-wraith-stealth-12nm/278460/produkt procesor, pokud by to CZC umělo překonfigurovat (zeptej se jich).

1) v dotazu nikde nevidím podmínku, že to musí být Intel. Tak si nejdřív ujasni, co chceš, abychom se nenamáhali zbytečně.

2) zdá se, že máš už stejně vybráno, tak si kup ten DELL, ale pak si nestěžuj...

3) Ryzeny jsou poruchové? Kolik se ti jich porouchalo? Nebo sem dej odkaz na nějakou statisitku - konkrétní čísla. Jinak si budu muset myslet, že tomu nerozumíš a jen plácáš nesmysly.

Jednoduše, protože Intel aktuálně až na výjimečné situace stojí za hovno. Poruchovost sis vycucal z prstu a jestli tak nutně potřebuješ Intel, tak si kup ten Dell s integrovanou grafikou, ale potom se nediv, až to nebude mít výkon.