Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Refreshrate na monitore notebooku len 1 Hz

Na notebooku bez operačného systému som si nainštaloval nový Windows 10. Dosť ma bolia oči, a to asi preto, že Refresh rate (obnovovacia frekvencia) je v nastaveniach v Advanced Display Settings len 1 Hz.

Keď dám Display adapter properties for Display 1 - Monitor - tak tam mi ukazuje 64 Hz, ale nedá sa to použiť Apply. Viete poradiť?

Když zmáčkneš písmeno na klávesnici, zobrazí se na obrazovce až za sekundu? Pokud rychle napíšeš několik písmen za sebou, objeví se všechna najednou až za sekundu? Pokud si pustíš film, vidíš, jak se obraz mění jednou za sekundu?
Pokud ne (a to bych se klidně vsadil), tak nemáš 1 Hz.
Navíc LCD na rozdíl od CRT nebliká, takže bolest očí určitě nebude obnovovací frekvencí.