Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Kde nájdem ikonu tlačiarne?

Stiahol som po preinštalovaní WIN 10 do ntb tento inštalačný súbor multifunkčného zariadenia HP deskjet f 360: Plně funkční software a ovladače HP Deskjet a Officejet - AIO_CDB_NonNet_Full_Win_WW_130_141. Hľadal som ikonu tlačiarne, lebo chcem naskenovať dokument a uložiť ho do ntb, ale neobjavila sa nikde. Kde ju nájdem?

Keďže sa ikona tlačiarne nikde neobjavila, otvoril som a klikol aj na tento inštalačný súbor: AIO_CDB_Full_Non-Network_enu_NB. Teraz už pol hodinu sa inštaluje zariadenie, objavujú sa pri tom rôzne obrázky, atď. Je to nádejné. Uvidím, či mi to nakoniec skolabuje ako včera večer. Keďže to dlho trvalo, odišiel som od ntb a ten sa po čase vypol a inštalácia sa nedokončila. Súbor som našiel uložený na mojom externom disku pre prípad potreby znova nainštalovať tlačiareň so skenerom. Je možné, že to bude verzia ešte pre Vistu a nie pre WIN 10, ak sa teraz inštalácia nepodarí.

V prípade O W10 sa takto z *.exe inštalačného molocha balastu HP bloatware a iných hovadín, obrázkov, skenerov, apod., inštalácia absolútne nerobí.

Stačí tlačiareň pripojiť do USB portu, spustiť tlačiareň gombíkom a manuálne spustiť WU (manuálne záplatovanie W10). Desina si na nete ošahá správne ovladače a tlačiareň automaticky nainštaluje.

Tieto tlačiarne HP nemá desina v náhradných inf súboroch, ale si ich stiahne z netu.

Inštaluje sa ovládač HP cestou Store W10 do tejto zložky:
C:\Windows\System32\DriverStore\FileRepository\prnhp001.inf_amd64_xxxxxxx

V Ovládacích paneloch - Zariadenie tlačiarne - sa ti objaví ikonka s konkrétnou tlačiarňou HP v zariadení tlačiarne.

Zariadenie tlačiarne z Ovládacích panelov odošleš na plochu ako zástupcu ikony.

Nešaškuj onániou zbytočne s molochom AIO *exe pre HP.

Mne fungovala tlačiareň aj skenovanie cez Štart- Programy-Príslušenstvo-Faxovanie a skenovanie. Ale chcel som si to zjednodušiť cez ikonu na ploche. Zbytočne som hodinu inštaloval a čakal aj tak sa po nainštalovaní ikona tlačiarne na ploche neobjavila. Zrejme to bola verzia pre Vistu. Stiahol som ikonu tlačiarne na plochu a mám vystarané. Môžem už odstrániť z ntb všetky staršie súbory, ktoré sa týkajú tlačiarne?

Da Capo Al Fine:
V Ovládacích paneloch - Zariadenie tlačiarne - sa ti objaví ikonka s konkrétnou tlačiarňou HP v zariadení tlačiarne.

Zariadenie tlačiarne z Ovládacích panelov odošleš myšou, klikom na kontextové menu rozbalenej roletky na plochu, ako zástupcu ikony. V tejto ikone budú všetky dostupné tlačiarne v OS kde ich môýeš konfigurovať "dle libosti" tlače, obojstrannej tlače, farba/čb tlač, skener apod.
--------------------------------------------
Radšej nič neodinštalovávaj, ako "odištalológ", lebo všetko pokazíš, zži sa spokojne s tým, ako vec leží a beží. Možno za pár rokov bádania, inštalácií, študovania Windows, stránok netu s problematikou v americkom, kapitaľistickom jazyku sa čo-to podučíš, niečo sa na teba za desaťročia nalepí.

Potom sa môžeš pustiť do kernel Windows nejakým vhodným nástrojom na začiatok. Len je škoda, že vymakaný PcHunter 1.56, ani alternatíva WKE, kvôli nepredĺženému certifikátu na posledných edíciách desiny 1903/1909 už nefachčia. Samotní žltí naťahujú na čínskych serveroch a fórach s paličkami v tvare písma moldánky v smútku za PcHunter.