Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem po obnovení systému je pc nepoužitelný

Zdravím, měl bych naléhavý dotaz.
Před dvěma dny jsem si omylem smazal důležitou složku a tak jsem se ji snažil dostat zpět nástrojem Obnovení systému na den 4.3. 2020. Posléze jsem zjistil, že kýžený efekt se nedostavil a ještě k tomu se mi PC zasekal tak, že je nepoužitelný.
V IObit systemcare mi prý jede procesor na 100%, ve správci úloh prý na cca 20% s tím, že se mi jen Google Chrome načítá tak minutu a jakékoliv další stránky taktéž zpomaleně. O hrách nebo náročnějších 3D programech nemluvě. Ty mi jedou tak na 5 fps.
Notebook Lenovo Y40
I5 5200 2.20 GHz
Radeon R9 M375
8GB DDR3
HDD 1TB 2 jednotky
Snazil jsem se to vyřešit další obnovou systému ke staršímu datu, aktualizací všech ovladačů, všemi možnými diagnostikami, včetně nějakým benchmarkem od Intelu(žádná neodhalila problém), obnovou systému do továrního nastavení i scan Avastem. Reinstall OS si nechávám jako posl. možnost a moc se do ní nehrnu. Jinak už nevím, co dál.
Poznatek: Při vyšším zatížení se logicky vždy ntb zahřál zvýšily se otáčky chlazení. Teď si udržuje stálou teplotu a s ventilátorem to ani nehne. (konstantní otáčky)
Nemáte s tím prosím někdo nějaké zkušenosti?

obnovení systému obnovuje jen systém, no kdo by to čekal.
využívá to body obnovení, které od win10 chrání taky některé uživatelské podadresáře, které leží v profilu uživatele - ale ty se obnovovaly přes historii souborů.
minulý čas je namístě, protože jsi to obnovou systému zničil.

druhým trotlnástrojem pro rozdrbávání systému je tvůj IObit systemcare, nemá tam co dělat.

třetím nesmyslem je libovolná verze takzvaného antiviru avast, který snad nemá jedinou užitečnou funkci. vykopat ven, respektive příště neinstalovat.

řádí tu virus z corony, máš dost času, začni rovnou s čistou instalací toho krámu, toto už nezachráníš.
jen se podle doinstalovaného kriplware obávám, že patříš mezi laické uživatele a ta nová instalace bude podle toho vypadat.

to tvoje herní dělo je ve skutečnosti multimeďální notebůů s úsporným procesorem, místo dvou disků to má pomalý 1tb disk s malou ssd cache (sshd, už se naštěstí přestaly vyrábět)
při nové instalaci ovladačů si proto dej záležet, ať tomu ještě nesnížíš výkon. (takže ovladače pouze ze stránek výrobce ntb)
stejně tam zapomeň na všechny zpomalovače typu avast.

edit:
než jsem se rozepsal, už se ti tu vyjádřili.
aktualizace w10 hledat nemusíš, stáhnou se samy.
ty si jen stáhni poslední .iso w10 od ms, vyrob si instalační flashku a zachraň své dokumenty na externí disk, vrátíš je po instalaci.

Takže reinstall win10 proveden. Všechno šlo hladce, včetně instalace ofiko driverů lenova přes sériový kód, ale noťas prostě stále běží jen na (jak to nazvat? úsporný režim?). Změnil jsem všechny nastavení napajení a blbostí na maximalní výkon, ale komponenty se nechcou zapotit a jedou na max 40%. To jsem to zase někde pokazil?

komponenty se nechcou zapotit a jedou na max 40%

není jasné při jaké zátěži co to vlastně jede na 40%, nějaký obrázek by neškodil.
aha, to je ten ulv procesor - ten ani nemá cenu testovat nějakými hrami. je to jen krám na přehrávání videa.

jestli je to starší notebůů, vřele doporučuju uvnitř vyčistit chladicí radiátor na heatpipe.

aby ten notebuk nebyl úplný chcípák, navrhuju koupit nějaké normální ssd 250-500gb, současnou instalaci na to naklonovat, ten nesmyslný 1tb sshd používat jeko externí disk, pokud ho vůbec utáhne napájení přes usb3.
z free sw by klonování mohl zmáknout minitool partition wizard (copy disk), v jiném tématu na to zkouší macrium reflect.

Tak pánko disponuje v jednej mašine iba dvoma fyzickými TiB diskami a nemá po ruke Image, bitovú zálohu vyrobenú pod WinPE nielen segregovaného aktívneho a primárneho oddielu s W10, ale aj ako bonus komplet zálohu dát celého primárneho disku s jeho oddielmi, ale sa spolieha na nejaké Body obnovy apod. hovadiny.

Ešte k tomu nejaký xindel tunítka, Iobit system Windows Care GTX delo, no a aby toho nebolo málo, AV od tretích výrobcov.

To máš ako imidž, nadupanú, nadicanú mašinu všakovatnými diskami, ktoré absolútne nevyužiješ, na ktoré iba balíš baby ako na zbierku chrobákov či motýľov?